У своїх роботах йому вдається поєднати прагматизм і яскравий дизайн та втілити принципи сталого розвитку, але не в шкоду комфорту людей.
Дізнайтесь більше: Стихії Тадао Андо: бетонні шедеври, що вражають величчю
Що таке сталий розвиток?Це концепція, яка має на меті встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства та захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи потребу у безпечному та здоровому довкіллі.
Інгельс переконаний, що, проєктуючи будинки, не варто приносити в жертву екологічність, зручність чи рентабельність. Всі ці критерії можна вміло поєднувати – такий феномен він називає "архітектурною алхімією".
Далі у матеріалі дізнайтесь більше, як виглядають і чим вражають шедеври зіркового уродинника та його бюро Bjarke Ingels Group.
8 House
Будинок 8, також відомий як Великий будинок, – це забудова змішаного призначення, збудована у формі фігури, що нагадує цифру 8 у передмісті Копенгагена Ерестад.
Будинок 8 за проєктом бюро Бьярке Інгельса у Копенгагені / Фото: big.dk
Будівля вміщує понад 61 тисячу метрів квадратних трьох різних типів житла та 10 тисяч метрів квадратних торгових приміщень та офісів. Є однією з найбільших житлових забудов столиці Данії.
Вечірня панорама 8 House / Фото: big.dk
VM Houses
Район Ерестад у Копенгагені є своєрідною "меккою" проєктів Бьярке Інгельса. Тут також розташувався житловий комплекс VM Houses, над якими Bjarke Ingels Group працювало у співпраці з JDS Architects.
VM Houses отримали таку назву через те, що з висоти два блоки комплексу справді нагадують латинські букви V та M.
VM Houses під час будівництва / Фото: flickr.com
Яскравою особливістю будинків є трикутні балкони на південному фасаді дому V, які здалеку схожі на шипи на панцирі невідомої істоти.
VM Houses, збудовані за проєктом Бьярке Інгельса у Копенгагені: дивіться фото
The Mountain
Поруч з VM Houses у 2008-му виріс ще один житловий комплекс, спроєктований бюро Інгельса, The Mountain – з англійської "гора".
VM Houses – зліва, The Mountain – справа / Фото: big.dk
ЖК насправді є багаторівневим паркінгом і лише на даху каскадом збудовані 80 квартир. У кожного помешкання – власна тераса, з якої відкривається розкішний вид на Копенгаген.
Панорама з "Горою" Інгельса у Копенгагені / Фото: big.dk
Ще однією родзинкою будівлі є фото панорами Гімалаїв на фасаді. Реалістичність малюнку гірських вершин вдалось створити завдяки отворам різного діаметру в листах металу, якими обшитий фасад.
Зображення Гімалаїв на фоні житлового комплексу The Mountain у Копенгагені / Фото: big.dk
VIA 57 WEST
Якщо будете у Нью-Йорку, обов'язково відшукайте на Манхеттені житловий комплекс VIA 57 West. Хмародер на березі річки Гудзон одразу впадає в око завдяки незвичній формі.
142-метрова будівля зведена у формі об'ємного трикутника (тетраедра) з великим зеленим садом у внутрішньому дворі. Споруда є сміливим поєднанням європейського багатоквартирного будинку та нью-йоркського хмарочоса.
Дивіться також: Плавуче місто майбутнього: архітектори презентували неймовірний проєкт
Бьярке Інгельс навіть вигадав для нього спеціальний термін courtscraper – від англійських слів "courtyard" – внутрішній двір та "skyscraper" – хмарочос.
Сад у дворі засаджений 47 видами місцевих рослин і у зменшеному масштабі точно повторює пропорції знаменитого Сентрал-Парку неподалік.
Вигляд на сад у внутрішньому дворі VIA 57 West / Фото: big.dk
На 34 поверхах будинку розташовані 709 апартаментів у 138 варіантах планування. Через незвичну геометричну форму самої споруди тут можна відшукати й крихітні студії на кільканадцять метрів і просторі пентхауси з 4 спальнями.
До теми: Квартира-студія: що це таке, плюси, мінуси та ідеї планування з фото
VIA 57 West у Нью-Йорку: дивіться фото
Дивіться відео про хмарочос VIA 57 WEST у Нью-Йорку
LEGO House
Місто Біллунн на данському півострові Ютландія є батьківщиною LEGO. У 2017-му Бьярке Інгельс створив тут ще одне культове місце для фанатів всесвітньо відомого конструктора – LEGO House.
Максимально ефектно будівля виглядає з висоти пташиного польоту – легко впізнається відома "цеглинка" 2х4 з логотипом Lego.
LEGO House і зовнішнім виглядом, і наповненням передає головний принцип популярної іграшки – розвиток і навчання через гру.
Простір будівлі розділений на функціональні зони, пофарбовані певним кольором. Жовта відповідає за емоційну складову, зелена – за соціальні навички, синій став уособленням когнітивних здібностей, за креативність відповідає червоний блок.
Дивіться також: Френку Гері – 90: Топ епатажних проєктів архітектора, які треба побачити на власні очі
Внутрішній простір загальною площею 12 тисяч метрів квадратних розповідає, перш за все, історію бренду. Усі приміщення наповнені великою кількістю шедеврів з різнокольорових конструкторів.
Окрім відкритих терас для відпочинку, тут також є ресторани, конференц-центр і флагманський магазин, де можна поповнити стратегічні запаси домашньої колекції.
Інтер'єр LEGO House у Біллуні: дивіться фото
Архітектура – це не мета, а засіб досягнення мети, суть якої в тому, щоб зробити людське життя повним і щасливим – один з головниих принципів Бьярке Інгельса, який він втілює в життя своїми довершеними творіннями.
Актуально до теми: Чи зможе мегаполіс зробити вас щасливими