Новини про коронавірус в Україні 4 червня
Статистика поширення коронавірусу в Україні
Станом на 4 червня кількість заражень на коронавірус в Україні вже перетнула позначку у 25 тисяч. Всього захворіли 25 411 людей.
Важливо В Україні рекордна кількість хворих за добу: ситуація в регіонах
Рекорд за добу
За минулу добу в Україні виявили 588 випадків коронавірусної хвороби – це рекорд за весь час епідемії. Попередній найвищий показник був 22 квітня – 578 випадків.
Головне про поширення коронавірусу
- Від початку епідемії коронавірусу в Україні інфекцію виявили у 4 888 медпрацівників. З них 923 – перебувають на госпіталізації, решта – на амбулаторному лікуванні. Крім того, 28 медиків підключені до апарату штучної вентиляції легенів. З початку епідемії коронавірусу 2 634 медпрацівники змогли побороти хворобу.
- У Збройних силах України на COVID-19 наразі хворіють 131 людей. Двоє пацієнтів померли, однак 128 військовим вдалося одужати.
Варто почитати В Україні зростає кількість областей, що не готові послаблювати карантин: список
Поширення коронавірусу в Україні за областями:
- Вінницька область – 1077 (677 одужали);
- Волинська область – 986 (294 одужали);
- Дніпропетровська область – 957 (349 одужали);
- Донецька область – 174 (109 одужали);
- Житомирська область – 833 (474 одужали);
- Закарпатська область – 1257 (524 одужали);
- Запорізька область – 469 (269 одужали);
- Івано-Франківська область – 1491 (887 одужали);
- місто Київ – 3210 (849 одужали);
- Київська область – 1673 (472 одужали);
- Кіровоградська область – 526 (409 одужали);
- Луганська область – 51 (41 одужав);
- Львівська область – 1915 (490 одужали);
- Миколаївська область – 295 (182 одужали);
- Одеська область – 933 (290 одужали);
- Полтавська область – 272 (253 одужали);
- Рівненська область – 1905 (1019 одужали);
- Сумська область – 177 (147 одужали);
- Тернопільська область – 1220 (958 одужали);
- Харківська область – 1166 (471 одужав);
- Херсонська область – 179 (161 одужав);
- Хмельницька область – 497 (276 одужали);
- Черкаська область – 429 (327 одужали);
- Чернівецька область – 3481 (1051 одужав);
- Чернігівська область – 238 (63 одужали).
Повернення суворішого карантину
За даними епідеміологічної моделі, яку розробила Київська Школа Економіки повернення жорсткішого карантину можливе вже у червні. Усе тому, що Україна йде за "жовтим" і "чорним" сценаріями.
У цій моделі є 3 типи сценаріїв:
- "жовтий" (середній, помірна сезонність),
- сценарій "чорний" (негативний, сезонність відсутня),
- сценарій "зелений" (оптимістичний, значна сезонність).
В Україні не спостерігається "зелений" сценарій захворюваності на COVID-19. Натомість за "жовтим" і "чорним" сценаріями, якими рухається країна, дослідники прогнозують від 2000 до 7500 летальних випадків внаслідок коронавірусу до кінця 2020 року.
Детальніше Повернення жорсткого карантину в Україні можливе вже у червні, – дослідження
Згідно з даними моделі, загальна кількість випадків зараження нині складає близько 100 000 проти 25 000 офіційно підтверджених. Україна виявляє лише 31% випадків захворювання, як і Китай виявляв 31% з загальної кількості заражень в період піку.
Невтішні прогнози щодо медиків
У Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві соціальної політики спрогнозували, що від коронавірусу помре понад 800 медиків, а перехворіє кожен п'ятий українець. Так, Міністерство Соціальної політики України посилаючись на Міністерство охорони здоров'я спрогнозувало розрахунки додаткових витрат щодо страхових виплат медичним працівникам, які інфікуються COVID-19 під час виконання службових обов'язків та загинуть від цього.
Послаблення МОЗ для басейнів
Міністерство охорони здоров'я дало рекомендації щодо роботи басейнів в умовах пандемії коронавірусу. В Україні відвідування басейнів дозволено з 1 червня. Відтепер діти, молодші за 12 років, можуть займатися у басейнах. Відповідні зміни внесені до постанови щодо організації протиепідеміологічних засобів в закладах фізичної культури та спорту на вимогу Міністерство молоді та спорту.
Детальніше про те, як потрібно відвідувати басейн під час пандемії – читайте за посиланням.
Перші потяги на захід
1 червня стартував третій етап пом’якшення карантину та разом із ним відбувся запуск пасажирських перевезень залізницею. Щоправда, через несприятливу епідситуацію потяги на Захід України не їздили. Проте вже 3 червня у перші рейси після карантину вирушили поїзди далекого сполучення у цьому напрямку.
У які рейси вирушили перші потяги на Захід України
- №1/2 Івано-Франківськ – Костянтинівка;
- №7/8 Київ – Івано-Франківськ;
- №749/750 Київ – Івано-Франківськ;
- №29/30 Київ – Ужгород;
- №98/97 Ковель – Київ;
- №772/771 Хмельницький – Київ.
Зеленський у кав'ярні під час карантину
Зеленський побував у Хмельницькому і посмакував кавою у місцевому кафе. Щоправда, чинний карантин до 5 червня включно забороняє закладам харчування приймати клієнтів усередині.
Детальніше "Оговтуємося потихеньку": Зеленський посидів всередині кав'ярні, що наразі заборонено
Мережа одразу ж вибухнула обуреннями: чому для президента зробили виняток та дозволили пити каву всередині закладу. До того ж за столиком сиділи понад чотири особи, що теж заборонено навіть на літніх терасах.
Разом із командою Зеленського у кав'ярні був головний санлікар України Віктор Ляшко. Він запевняє: ситуацію перекрутили. Адміністрація кав’ярні просто запросила президента Зеленського перевірити готовність до роботи за новими вимогами МОЗ.
Самопроголошена "експертка МОЗ" у лабораторіях
Світлана Степанюк, яка веде активну публічну діяльність, спілкується зі ЗМІ та називає себе "експертом МОЗ з лабораторної діагностики COVID-19" не входить до профільних експертів відомства. Проте це не завадило їй відвідати у квітні декілька обласних лабораторій, що займаються ПЛР-дослідженнями. Візит Світлани Степанюк підтвердили у Тернопільському, Житомирському та Полтавському обласних лабораторних центрах МОЗ
Попри це, облцентри повідомили, що інспекційні візити Обертинської й Степанюк нібито були передбачені листами МОЗ. Втім, на офіційному сайті міністерства така документація відсутня.
Фальсифікація результатів тестів?
У Дніпропетровській області почали розслідування щодо фальсифікацій результатів тестів обласним лабораторним центром.
Підозрюють, що там могли штучно завишувати кількість хворих для створення ажіотажу. Мовляв, більшість з хворих давно одужали, а решта, можливо, ніколи не хворіла.
В ОДА наголосили, що найближчим часом статистика буде змінена, а кількість тих, хто одужав, значно збільшиться.
У Львові закрили кардіоцентр
Львівський обласний кардіоцентр, де підтвердили коронавірус у 9 медпрацівників, закрили на карантин. Крім того, багато медиків перебувають на лікарняному з підозрою на хворобу.
В.о. директора кардіоцентру Марія Давимука сказала, що у кардіоцентрі призупинено прийом хворих до 22 червня. За її словами, підтверджені випадки захворювання на коронавірус були і серед пацієнтів, і серед лікарів.
Усі нові захворілі на Тернопільщині – медики
У Тернопільській області минулої доби підтвердили 6 нових випадків захворювання на коронавірус. Як з'ясувалося, усі вони – працівники Тернопільського обласного Центру екстреної медичної допомоги медицини катастроф.
Це відділення фактично є основним офісом Центру екстреної медичної допомоги, адже там працює диспетчерський пункт, який координує роботу швидких по всій області.
Двотижнева обсервація нікуди не зникає
Попри те, що карантинні обмеження в Україні поступово послабляють, українці все одно повинні пройти двотижневу обсервацію після повернення додому.
Так, перетнувши кордон в Україну, людина повинна встановити на смартфон додаток "Дій вдома", який підтверджує добровільну згоду на самоізоляцію. Також слід надати паспорт, адресу самоізоляції та повідомити свій номер телефону, який буде активним наступні 14 днів й буде використаним під час реєстрації у додатку.
Крім того, для в'їзду в Україну громадянин повинен показати прикордонникам екран свого телефону з активним додатком.
Законність карантину оскаржують у Конституційному суді
Конституційний суд просять перевірити, чи відповідають Конституції встановлені на час карантину обмеження. Відповідне конституційне подання направив Верховний Суд.
Так, КС просять перевірити положення щодо деяких заборон і нарахування зарплати працівникам бюджетних установ у період карантину.
У Верховному Суді це пояснюють тим, що передбачені урядом протиепідемічні заходи обмежують право особи на свободу пересування. Також вони прямо суперечать конституційним гарантіям.
Обмеження в метро Києва
Київський метрополітен почав частіше обмежувати вхід на деяких станціях у годину пік. Це означає, що станція працює на одні або двоє дверей.
Наразі на 5 станціях кількість пасажирів збільшилася, тому вони перебувають під особливим контролем. Тут за пасажиропотоком слідкують в оперативному режимі.
Мовиться про такі станції "Житомирська", "Святошин", "Чернігівська", "Лісова", "Почайна".
Новини про коронавірус у світі за 4 червня
Всього у світі 6 632 985 людей захворіли на коронавірус. Через хворобу померли вже 391 136 особи. Натомість 2 869 963 хворих уже одужали.
Топ-5 країн за кількістю інфікованих
- США – 1 872 660;
- Бразилія – 614 941;
- Росія – 440 538;
- Велика Британія – 283 079;
- Іспанія – 240 660.
Головне про коронавірус у світі
Джордж Флойд був інфікований коронавірусом
Афроамериканець Джордж Флойд, який загинув через свавілля поліцейських, хворів на коронавірус. Такими є результати звіту про його розтин від судмедекспертів округу Хеннепін, що у Міннесоті.
Детальніше Джордж Флойд був інфікований коронавірусом, – звіт судмедекспертів
Однак COVID-19 не був фактором, який сприяв смерті Джорджа Флойда,
– йдеться у повідомленні.
Швеція заперечує провал у боротьбі з COVID-19
Головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл раніше розповів, що внаслідок слабких карантинних обмежень в країні занадто велика смертність внаслідок COVID-19. Однак вже після широкого розголосу у світових ЗМІ, він нівелював попередні слова і заявив, що модель боротьби була правильною.
Нагадаємо, що саме показник смертності у Швеції значно перевищує цифри інших скандинавських країн. Станом на 4 травня у Швеції 4 542 смерті, а для контрастного порівняння у Данії, яка ввела суворий карантин – 542 смерті.
Друга хвиля в Ірані
3 червня Іран відзвітував про 3 134 нові випадки COVID-19 за добу. Минулого тижня щодня фіксували удвічі менші показники, та й взагалі вже два місяці таких цифр у країні не було.
Країна вийшла з карантину, і ймовірно, саме це спричинило новий спалах. Однак вводити нові жорсткі обмеження країна поки не може: попередній карантин загрозливо вплинув на економіку Ірану.
Відвертощі Принца Чарльза
Спадкоємець британського престолу принц Чарльз перехворів на коронавірус. Тепер, коли його життю нічого не загрожує, син Єлизавети ІІ та майбутній король, заявив, що йому пощастило. Адже у 71 рік ускладнення від COVID-19 могли бути фатальними.
Новий антирекорд у Бразилії
У Бразилії зареєстрували найбільшу кількість смертей внаслідок COVID-19 в країні за добу. Від учора там померло 1349 людей. Високу смертність від коронавірусу фіксують в країні вже другий день поспіль.
Дослідження про коронавірус
Поширення через повітря і маски
Китайські вчені вважають, що коронавірус може швидше поширюватися через дихання або при розмові. Натомість заражені поверхні грають лише невелику роль. Дихання може бути найпоширенішим шляхом передачі коронавірусу.
Відтак вчені заявили, що просто дихання чи розмова можуть бути найпоширенішими способами розповсюдження коронавірусу.
Дослідники нагадали про необхідність носіння масок для обличчя. Видання MailOnline записало також коментар з експертами про те, що обов'язкове носіння масок "на сьогодні матиме найбільший вплив" для запобігання поширенню коронавірусу.
Коронавірус і антибіотики
Хоч знання про те, що антибіотики не вбивають віруси, вже здається прижилося у головах сучасного суспільства, ВООЗ застерігає від споживання цих ліків. У Всесвітній організації охорони здоров'я попереджають, що під час панедмії коронавірусу їх не варто надмірно споживати при лікуванні якихось інших хвороб.
Активне застосування антибіотиків призводить до посилення резистентності бактерій і, як наслідок, до збільшення смертності від інших інфекційних захворювань.
Коронавірус і самогубства
Психологічний стрес через коронавірусну пандемію піднімає ризик суїциду. Дослідники вважають, що найближчим часом багато країн зіткнуться із загостренням цієї проблеми.
Нове дослідження вчених Університету Торонто передбачає, що економічні наслідки у зв'язку з масовим безробіттям можуть привести до зростання числа самогубств у Канаді до кінця 2021 року на 2 114 осіб. Особливо прикро епідемію сприймають люди з вже наявними психічними порушеннями, включаючи депресію і тривожні розлади. Постійні страхи збільшують рівень психозів і маніакальних розладів.
Безсимптомні носії коронавірусу
Нове дослідження показало, що близько 15% людей з COVID-19 не мають симптомів. Однак зберігають здатність заражати інших, вкотре підкреслюють австралійські вчені. Вчені порівняли результати 9 міжнародних досліджень, що визначили пропорцію безсимптомних носіїв. Таких виявилося близько 15%.