Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін. Він вважає, що попри гучні слова нині Кремль не спроможний кинути виклик мілітарній потузі Заходу.
Дивіться також Росія активізувала ДРГ на кордоні з Харківщиною: яка їхня мета
Напруга між Росією і НАТО
Як "спадкоємиця" Радянського союзу, Росія перейняла від нього агресивну риторику стосовно Заходу. Однак численні невдачі Кремля в Україні дуже наочно показують, що спроможності Москви є не такими великими, як про них заведено казати.
Станом на зараз ніяких можливостей для повномасштабної війни із НАТО у Росії немає. Якби вони були, то їх би використали в першу чергу для вирішення всіх питань в Україні. А відкривати другий фронт ніхто не буде, бо так можна лише програти,
– переконаний правозахисник.
Саме на "дотисканні" України й отриманні найкращого для себе результату будуть найближчим часом зосереджені зусилля Кремля. Для цього, зокрема, Путін і намагається збільшити чисельність своєї армії, не зважаючи на те, що російська економіка може цього не витримати.
За такого сценарію, російські громадяни стануть біднішими через те, що їхня держава кине всі зусилля на підготовку до війни. Це буде нагадувати реалії Радянського союзу, який "економив" на добробуті громадян задля фінансування військово-промислового комплексу.
Чи готове НАТО до російської агресії
Для того, щоб зрозуміти, якими є шанси Росії супроти Північноатлантичного альянсу, достатньо просто зіставити чисельність військ двох потенційних противників.
"НАТО спроможне просто зараз, а не через 5, до чи 15 років, здійснити мобілізаційну підготовку до війни з Росією. Головним чином це можливо завдяки американській армії, але станом на зараз активних бойових дій вона не веде", – зазначив Фейгін.
Саме тому, не зважаючи на ослабленість європейських армій, в разі російської агресії США зуміють залучити своїх військових для того, щоб зупинити Росію. До того ж її зможуть посилити армії Німеччини, Франції та Британії.
Марк Фейгін про нову хвилю погроз Кремля до НАТО: дивіться відео
Тепер Європа повинна розконсервовувати свої підприємства ВПК. І якщо їй вдасться суттєво наростити своє виробництво військової техніки та снарядів, Росії не зможе навіть думати про те, аби здійснити нову агресію.
Що думають країни НАТО про загрозу від Росії
- Одним із найбільших реалістів щодо Росії в сучасній європейській політиці є Петер Павел – колишній генерал НАТО та президент Чехії. Він прямо говорить про те, що за 5 – 7 років Росія зможе відновити втрачені у війні з Україною ресурси й атакувати знову.
- Втім, загрози від Кремля розуміють і в самому НАТО, як це показав Вільнюський саміт Альянсу. На ньому країни-члени чітко продемонстрували, що усвідомлюють небезпеку від Москви й готові її зупинити.
- Для цього країни обговорюють внесення змін до оборонного плану Альянсу. Попередні напрацювання були також опубліковані у скороченому вигляді німецьким часописом Bild.