Реформи й зміни в Україні втілюють в життя, але важливо переконати в цьому Європейський Союз та Північноатлантичний альянс. Про це в ефірі сказав литовський політик, депутат Європейського парламенту та радник президента України Андрюс Кубілюс.
До теми Литва та Польща підписали декларацію з підтримкою членства України в НАТО і ЄС
Україні потрібно швидше інтегруватися в ЄС та НАТО. У 2023 році саміт НАТО відбудеться в Литві. Кубілюс вважає, що партнери "Люблінського трикутника" вже мають мати чіткий план, як створювати ширшу коаліцію з НАТО. За таким принципом треба дивитися і на Європу, оскільки Польща головуватиме у 2025 році.
Люблінський трикутник може створювати дорожню карту, щоб за наступні 10 років Україна зробила більші кроки,
– наголосив політик.
Документ про історичний спадок
До "Люблінського трикутника" входить документ про історичний спадок. Кубілюс наголосив, що сама назва угоди й місто, де її уклали, пов'язані з історичними подіями у XVI столітті.
Важливо Країни "Люблінського трикутника" закликали Захід відреагувати на дії Росії в Криму
"У цьому й суть, що на історичну пам'ять маємо шукати спільні погляди. Звісно, що між сусідами є суперечки, але історичний спадок нас об'єднує. У Литві ми теж мали непорозуміння з Польщею. Думаю, що все минуло й цей досвід може використати Україна", – сказав Кубілюс.
Андрюс Кубілюс розповів про співпрацю Польщі, Литви та України: дивіться відео
Що відомо про "Люблінський трикутник"
- Це платформа співробітництва між Литвою, Польщею та Україною. Її метою є підтримка інтеграції України в ЄС та НАТО, а також спільна протидія російській агресії в Україні.
- Угода містить 3 документи. Це декларація про спільну історичну спадщину та цінності, план розвитку, заходи для протидії дезінформації, джерелом якої є Росія.
- Формат співпраці створили 28 липня 2020 року.
- Приєднатись також запрошували Білорусь.
- У липні 2021 року країни підписали карту розвитку об'єднання. Литва та Польща підтримують Кримську платформу та членство України в НАТО і ЄС.