Про своє бажання мер написав на власній сторінці у телеграмі. А пояснив його тим, що "не може залишатися осторонь доленосної битви Батьківщини за право на майбутнє".
Цікаво У Росії почали урочисто арештовувати "мобіків", що відмовляються їхати на війну: показове відео
Покращення світу по-російськи
Можна сказати, що він не зовсім помилився щодо доленосності, адже наслідки рішень Путіна та його посіпак, а також наслідки підтримки своєї влади росіяни будуть відчувати десятиліттями.
Також мер зазначив, що є десантником з бойовим досвідом, і що таке рішення – обов'язок і покликання стати "на захист" Росії. Однак з допису незрозуміло, наскільки добровільним після хвиль мобілізації є таке рішення. Зазначимо й те, що причин захищати Росію немає – ніхто на неї не нападав. А щоб їхні "собраття" не помирали, країні агресорці достатньо вивести свої війська з України на міжнародно визнані кордони та перестати стріляти.
Перед своєю відставкою Сапожніков також подякував своїм співгромадянам, які допомагають робити Читу кращою, та зазначив, що "нам усім ще доведеться багато і добре працювати, щоб зробити світ навколо, свою країну, своє місто ще кращими". Однак сам чомусь для цього вирішив піти вбивати людей, які не чекали на Росію і не загрожували їй. Таке собі покращення світу по-російськи.
Що відомо про мера Чити
Олександр Сапожніков став мером міста у 2019 році. До цього він кілька років був депутатом міськдуми, а також членом президії регіональної політради партії "Єдина росія".
Також з мережі відомо, що у 1990-х він проходив термінову службу у повітрянодесантних військах та брав участь у воєнних діях на території Північного Кавказу, де отримав поранення. А з 1998 до 2009 року служив за контрактом в автомобільній бригаді, звідки його звільнили через поранення.
Зазначимо, що на сайті міськдуми станом на 14:50 він все ще зазначений як керівник адміністрації міського округу "Місто Чита".
У росіян на фронті низький моральний дух
- Варто відзначити й те, що у самих мобілізованих росіян бажання воювати дедалі меншає, чому сприяють захисники України. Не додає впевненості їм й забезпечення від Росії та ставлення свого ж командування.
- Доходить до того, що мобілізовані у відомому напрямку посилають своїх командирів, а то й застосовують силу. Також є випадки, коли вони просто на фронті складають зброю та пишуть рапорти про відмову від участі у бойових діях.
- Серед ти ж росіян, хто таки воює, ширяться панічні настрої. Через це не рідкі випадки алкоголізму, добровільного калічення та суїциду серед особового складу окупантів.
Цікаво – Окупант в істериці скаржиться дружині на війну: дивіться відео