Про це в ефірі телемарафону розповів начальник служби зі зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. Росіяни не мають сил, щоб рухатися на Харків.
Дивіться також "Після поразки росіян поженуть війною на Китай": нові наративи російської пропаганди
Чи можливий наступ на Харків
Володимир Фітьо розповів, що для того, щоб наступати на Харків, росіяни мають провести низку заходів – однак це неможливо зробити непомітно для української розвідки.
Для того, щоб піти на Харків, їм треба зібрати дуже великі сили, яких у них немає. Поголів'я російської армії, яке розташоване на північному кордоні, на Куп'янському напрямку. Ми контролюємо, ми бачимо їх переміщення,
– зазначив Фітьо.
Речник наголосив, що загрози для Харкова з Півночі станом на зараз немає. Там є інженерні укріплення, прифронтові регіони контролюють Сили оборони. Ситуація під контролем, приводів для переживань для харків'ян немає.
Яка ситуація на фронті
- Російські пропагандисти 29 січня заявили, що окупанти буцімто захопили Табаївку в Харківській області. Однак у населеному пункті тривають бої, й ЗСУ намагаються відтіснити ворога. Водночас пропаганда намагається видати це неймовірну перемогу, хоча в самому селі до 24 лютого 2022 року жило до 45 людей.
- Росіяни не полишають спроб відтіснити українські війська на лівому березі Херсонської області. Однак росіян на цьому напрямку відправляють без підтримки бронетехніки. Окупанти втрачають 70% групи, яка виходить на штурм у складі 10 – 15 осіб.
- Окупанти посилюють оборонні рубежі на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Кілька місць вже перетворилися у великі укріпрайони. На свіжих супутникових знімках можна побачити нові 20 кілометрів оборонних споруд між селами Миколаївка та Іванівка у напрямку Бердянська.