Станом на 11 ранку 28 липня поліція ще не затримала чоловіка. Про це головний спеціаліст відділу комунікації поліції Полтавської області Поліна Ларіна розповіла в коментарі "Українській правді".

Актуально Має навички виживання в екстремальних умовах: поліція склала портрет терориста з Полтави – відео

Все залишається на тому ж рівні: чоловіка ще не затримали, поліція продовжує пошуки. Залучені нацгвардійці, кінологи з собаками, прочісують кожну ділянку. Ресурси технічні і людські використовуються на повну,
– наголосила вона.

Що відомо про пошукову операцію

  • Терориста почали шукати ще 23 липня. За словами місцевих жителів, він може ховатися в полях, де ще не прибрали кукурудзу та соняшник.
  • Злочинця розшукують в Миргородському районі, що на Полтавщині. Навколо села є великий масив полів і лісосмуг, де може ховатися Скрипник. Його розбили на квадрати, опрацьовують населені пункти, ліси і поля, перевірять будівлі і природні схованки – поля кукурудзи чи злакових.
  • Складність розшуку пов’язана з тим, що важко спрогнозувати дії втікача, а також з великою територією пошуку і природним ландшафтом – правоохоронці змушені повертатися до деяких ділянок, щоб перевірити їх, по кілька разів.
  • Для пошуків вже залучили понад 500 правоохоронців з поліції, СБУ й Нацгвардії. Вони прочісують ліси й кукурудзяні поля, використовуючи прилади нічного бачення й квадрокоптери.

Психологічний портрет полтавського терориста

  • Раніше силовики сформували його психолого-криміналістичний портрет. Зокрема, Скрипник має військовий вишкіл та навички виживання в екстремальних умовах.
  • Також відомо, що він має проблеми із психічним здоров'ям через вживання наркотичних засобів.
  • Ці деталі психологічного портрета працівники поліції враховують при здійсненні оперативно-розшукових заходів. Правоохоронці закликають громадян бути обережними та не затримувати зловмисника самостійно.

Дивіться відео пошуків полтавського терориста:

Захоплення заручника в Полтаві: що треба знати

  • У Полтаві 23 липня зловмисник Роман Скрипник під час затримання дістав гранату й погрожував її підірвати. У такий спосіб він взяв у заручники полковника поліції Віталія Шияна. Через декілька годин терорист відпустив правоохоронця, а сам утік у ліс.
  • Силовики впродовж дня вели перемовини зі Скрипником. Останній висунув єдину вимогу – аби його не відправляли до в'язниці.
  • На вимогу зловмисника відразу ж відреагували в Полтавській облдержадміністрації. Її очільник Олег Синєгубов заявив, що вимоги терориста не виконуватимуть, бо він хоче лише уникнути кримінальної відповідальності за скоєне.

Дивіться на карті ймовірне місце перебування терориста: