Подейкують, що Трепова була добре знайома з Татарським, однак на відео він чомусь називає її Анастасією. Якщо вони бачаться не вперше, дивно, чому дівчина не назвала справжнього імені. Про це 24 Каналу сказав кандидат психологічних наук Дмитро Попов.
Зверніть увагу "Була проти війни": що відомо про Трепову, яку звинувачують у підриві пропагандиста Татарського
Трепова – підставна фігура
Як зауважив Попов, більше висновків можна робити з іншого відеозапису – допиту Дар'ї Трепової. Вона не розуміє, чому вона опинилася на цьому місці. Варто згадати, як вона пообіцяла пізніше розповісти, хто саме передав їй статуетку.
У неї була яскраво виражена емоція страху. Такого не буває, коли людина вмонтована в процес, коли вона знає, що відбувається,
– наголосив психолог.
Якби вона знала, вона б була або шантажованою, або залученою, або, як написали пропагандисти, "феміністкою на межі з тероризмом". Всього цього не було.
Після того, як у мережі з'явилося відео із заходу, усі почали звертати увагу на деякі деталі. По-перше, дівчина вручила статуетку Татарському і погодилася сісти поруч із ним. По-друге, Трепова спокійно вийшла із закладу, безумовно, в шоковому стані після вибуху, але вона нікуди не поспішала.
Не було намагання втекти з місця події як зловмисник. Ба більше, вона явно не знала про те, що буде вибух. Якби знала, що там є вибухівка, вона б відмовилася сідати поруч,
– підкреслив Попов.
Усе це ще раз доводить той факт, акцентує психолог, що Трепова – це підставна фігура.
"Вона могла принести статуетку, але не знати про те, що було всередині. У спецслужб це називається використання "в темну", – зазначив Попов.
Цікаво, що після інциденту дівчина підстриглася. За словами психолога, вона змінила імідж, оскільки усвідомила, що її звинуватять у злочині. Напевно, вона не знала, що саме вибухнуло. За декілька годин чи навіть хвилин у російських ЗМІ повідомили про це.
Вона зрозуміла: "Це я принесла, це я буду звинувачена". І після цього вона почала щось із собою робити. Але два квитки в Узбекистан, чомусь вона була на тій квартирі, де її завжди бачили… Це дуже не схоже на те, як злочинець намагається замести сліди,
– наголосив психолог.
Пропагандистка Ольга Скабєєва запевняє: Трепова знала, що ось-ось пролунає вибух, тож "інстинктивно відвела від себе руки", аби захиститися від нього. Проте цей жест, каже психолог, може свідчити про банальну демонстрацію емоцій.
"Потім вона прикрила руками обличчя і почала посміхатися. Коли є смертельна загроза, дівчина посміхатися не буде. Там буде страх, печаль, але точно не посмішка. До речі, посмішка дуже щира", – підсумував кандидат психологічних наук Дмитро Попов.
Ліквідація Владлена Татарського: що потрібно знати
- У пітерському кафе 2 квітня стався вибух, внаслідок якого загинув пропагандист Владлен Татарський. Ще 30 людей отримали поранення.
- Цікаво, що заклад, де трапився інцидент, належить главі ПВК "Вагнера" Євгену Пригожину. Той вже заявив, що атака була частково спрямована на нього.
- Владлен Тататрський був несповна розуму. Він стверджував, буцімто Росія "всіх переможе та уб'є". Однак побачити, як це станеться, пропагандисту не судилося.
- Ліквідація воєнкора викликала у росіян справжню істерику у росіян. Традиційно, пропагандисти заявляють про "український слід" й вимагають вдарити по Києву.
- Натомість російський диктатор виступив із твердженням, що у підготовці "диверсій та терактів" на території Росії "залучений потенціал третіх країн, західних спецслужб".