Найважливіші новини України та світу за неділю, 12 липня:

ДТП біля Козина

Масштабна смертальна ДТП сталася ввечері – зіткнулися легковик Hyundai, в якому їхали 5 людей, і позашляховик Mercedes. Водій Mercedes виїхав на зустрічну смугу в напрямку Києва та зіткнувся з Hyundai.

До теми Смертельна ДТП біля Козина на Київщині: п’яний винуватець нещодавно вийшов із тюрми – деталі

Один з автомобілів викинуло на узбіччя у паркан. Усю дорогу всипало уламками. Аби витягти потерпілих із понівечених машин, довелося вдатися до допомоги рятувальників. Декого свідки виносили на руках.

Момент зіткнення потрапив на відеореєстратор

Водій Mercedes перебував у нетверезому стані (драгер показав 1,37 проміле). Також він мав ознаки наркотичного сп’яніння.

Що відомо про загиблих і стан потерпілих

  • За попередньою інформацією від свідків, яку вже підтвердили у ДСНС, три особи, що були у Hyundai, загинули на місці. Мовиться про цілу родину: батько, мати та донька 8 років. Жінка від сильного перелетіла на заднє крісло, а дівчинка з заднього крісла опинилися в багажнику. Чоловік із донькою загинули миттєво, а мати пішла з життя за кілька хвилин.​
  • Ще двох потерпілих з Hyundai госпіталізували в критичному стані. Це також діти – хлопчики 10 та 12 років. Згодом з'явилася інформація, що перший хлопчик помер.

Офіційної інформації від правоохоронців наразі немає. У ЗМІ зазначають: винуватець вже не вперше потрапляє у смертельні аварії та навіть відбув термін у в'язниці за попередню.

Загострення конфлікту Вірменії та Азербайджану

12 липня азербайджанські та вірменські військові обмінялися обстрілами на кордоні та звинуватили один одного у провокаціях. Відомо, що є загиблі та поранені. Увечері цього ж дня обидві сторони знову повідомили про загострення бойових дій – із застосуванням мінометів, артилерії та танків.

Там повідомили, що вірменські військові обстріляли азербайджанських з артилерійських установок. Як наслідок, збройні сили Азербайджану стріляли у відповідь. Усього за день загинули троє азербайджанські військових, вірменські військові теж зазнали втрат – але точна кількість невідома.

Важливо Збройний конфлікт Азербайджану та Вірменії загострився: у боях застосували танки

Міноборони Азербайджану відзначило, що активні бої в Товузському напрямку тривають, але їхні війська контролюють ситуацію.

Водночас Міністерство оборони Вірменії звинуватило в провокаціях саме протилежну сторону. Мовляв, група військових з Азербайджану намагалися незаконно перетнути кордон на автомобілі "УАЗ".

Протести на Херсонщині

Власники нічних клубів вирішили висловити свою думку щодо обмежень роботи їхніх закладів. Зокрема їх не влаштовує робота до 11 години вечора, за яку днями, проголосував уряд.

Цікаво В Ізраїлі пройшов багатотисячний протест проти повторного карантину: приголомшливе відео

Разом з власниками клубів на протест вийшли працівники закладів і постійні клієнти. Вони перекрили Антонівський міст, яким відпочивальники їздять на море.

На мості й так зазвичай корки, адже ваговий комплекс постійно перевіряє фури. Через протест туди з'їхалися багато працівників поліції, адже перекриття загрожує транспортним колапсом.

Наразі люди стверджують, що перекриватимуть трасу, а потім хочуть вирушати до обласної державної адміністрації, де будуть говорити свої претензії місцевій владі.

перекриття траси, Херсон
Перекриття мосту в Херсоні / фото Kherson.net

Новини у справі Стеренка

Активіст Сергій Стерненко заявив, що розслідування третього замовного нападу на нього не відбувається. Він наголосив, що пошук організаторів, посередників і замовника замаху зупинили.

Варто знати Між Азербайджаном і Вірменією спалахнули бойові дії на кордоні, є загиблі

Сергій наголосив, що ще у 2019 році СБУ дала втекти його нападнику – Ісайкулу. Стерненко розповів, що аби запобігти цьому, ще у травні він звертався із клопотанням до прокурора Бозовуляка з вимогою виділити матеріали по виконавцю Ісайкулу в окреме провадження, і зупинити вже його, щоб не спливали строки розслідування.

А основне провадження необхідно було і далі розслідувати, бо досі немає підозр організаторам Подобєдову та Посувайлу і слідство навіть не намагається шукати замовника та всіх інших співучасників,
– написав Стерненко.

Активіст додав, що тепер теоретично жодні слідчі дії можуть не проводитись роками. Як сказав Стерненко, практично це означає що Ірина Венедіктова за сприяння Авакова та за погодженням із Зеленським відмазує всіх причетних до спроб його вбити.

Третій замах на Стерненка: коротко

  • Це саме той напад, через який зараз судять самого Сергія Стерненка. Тоді двоє чоловіків напали на активіста і його дівчину в Одесі.
  • Сергій Стерненко, логічно, почав захищати себе й свою дівчину. Вдавшись до самозахисту, він смертельно поранив одного з нападників, а другий втік. Пізніше – за межі України.
  • Вимагають судити активіста переважно проросійські політики – Анатолій Шарій, Ілля Кива, Андрій Портнов й інші.

Реакція Кремля на заяву про мінські домовленості

Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва готова до виходу України з мінських домовленостей. Проте він зазначив, що нову базу для переговорів буде складно створити.

До слова Путін заявив, що стосунки з Україною зіпсувалися не через анексію Криму

Якщо таке станеться, ми втратимо будь-яку базу, на основі якої вибудовуємо переговорний процес, і створити нову базу у вигляді нового документа буде надзвичайно складно,
– сказав Пєсков.

Зазначимо, що така реакція Кремля – на слова віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції України Олексія Резнікова. Той заявив, що мінські угоди потрібно переглянути, адже вони не відповідають нинішнім реаліям.

Що відомо про роботу ТКГ у Мінську?


Мінський протокол – миротворчий процес щодо війни на Донбасі, який проходить у Мінську. Він триває ще з 2014 року, коли були підписані перші домовленості так званий "Мінськ-1".

Усі переговори відбуваються за участі представників тристороннього контактної групи – України, Росії і ОБСЄ.

На переговорах представлені і бойовики, а підписи їхніх "представників" стоять на усіх документах. Втім у цьому процесі вони радше є спостерігачами, а підписи "представників" – лише приватними підписами без жодної юридичної сили.

Відтепер у переговорах також беруть участь і представники Донбасу – люди, які є вихідцями нині окупованої території і вимушено втекли від війни.