Президент зазначив, що цієї ночі ворог намагався вразити Канівську та Дністровську ГЕС. Влада обговорила, як можна протидіяти російському терору, і звернулася до партнерів за більшою кількістю засобів ППО.

Дивіться також Росія загрожує Україні бомбардувальниками Ту-95: що це за літаки та якими ракетами б'ють

Деталі Ставки

Володимир Зеленський розповів, що на Ставці порушувалося питання нових ударів по українській енергетиці.

Зокрема, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь "Укренерго" та "Нафтогазу" Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду та відновлювальні роботи. Разом вони обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту енергетики та їх впровадження на інших об’єктах.

Також президент повідомив, що під час масованої атаки на Україну ворог обрав за ціль Канівську та Дністровську ГЕС.

Країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині. Але тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні,
– зазначив Зеленський.

Другим питанням на Ставці були контракти на постачання зброї та боєприпасів на найближчий час. Як зазначив Зеленський, наразі пріоритет – потреба в ППО. Росіяни збільшили інтенсивність обстрілів, тож потрібно швидше поповнювати запаси. Президент доручив посилити роботу з партнерами – він розраховує на їхню швидку реакцію.

Нічна атака на Україну

  • Уночі 29 березня ворог запустив спочатку 60 ударних безпілотників "Шахед" із районів Приморсько-Ахтарська, а також Курської області. Після цього росіяни пустили з аеродромів ракети Х-47М2 "Кинджал", "Іскандер-М", Х-59, "Іскандер-К" та Х-101/Х-555.
  • Засобами ППО вдалося знищити 84 повітряні цілі – ️58 ударних "Шахедів", 17 крилатих ракет Х-101/Х-555, 5 керованих авіаційних ракет Х-59 та 4 крилаті ракети "Іскандер-К".
  • Противник знову намагався вразити енергетичну інфраструктуру України. Пошкодження зафіксовані в Дніпропетровській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Черкаській, Чернівецькій областях. Було пошкоджено теплові та гідроелектростанції в західних і центральних областях.