Раніше військовий експерт Петро Черник, зауважив, що Північна Корея має деякі ресурси, які може постачати Росії. Найімовірніше, це можуть бути боєприпаси до РСЗВ "Смерч" і ракети Р-17 з комплексу "Ельбрус".
Дивіться також Понад півсотні постраждалих, жертви і руйнування: усе про масований ракетний обстріл Харкова
Росія вже використовувала ракети з КНДР
За словами Костіна, аби підтвердити дані про походження зброї, якою атакують Україну, потрібна спільна системна робота прокурорів, слідчих та експертів.
Днями ми отримали перші докази використання армією Росії ракет, виготовлених у цій країні (КНДР – 24 Канал). Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині Харкова ракета є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю,
– запевнив посадовець.
Він також розповів, що такі ж висновки у військових експертів із міжвідомчої робочої групи при Офісі генпрокурора. Фахівці були на місці обстрілу та робили попередній огляд та аналіз частин ракети.
Наразі триває комплексна комісійна експертиза, яка має остаточно підтвердити цей факт.
Ми також працюємо над виявленням інших фрагментів боєприпасів, які були виявлені на місцях нещодавніх атак на Харківщині та Одещині,
– запевнив Костін.
КНДР надає Росії ракети: коротко
- У грудні 2023 року посолка США при НАТО Джуліан Сміт під час брифінгу розповіла, що США мають інформацію, що Північна Корея поставила в Росію більше тисячі контейнерів з боєприпасами. Вона також повідомила про наявність супутникових знімків, на яких видно переміщення цих контейнерів з Північної Кореї в Росію на вантажних суднах.
- 4 січня представник Білого дому Джон Кірбі підтвердив цю інформацію. Він зазначив, що нещодавно розсекречені дані розвідки свідчать про те, що Москва отримала пускові установки та кілька балістичних ракет. За його словами, 30 грудня Кремль запустив по Україні щонайменше одну балістичну ракету. А от 2 січня Росія вдарила кількома північнокорейськими ракетами.
- 10 січня Радбез ООН провів засідання, де обговорив інформацію про те, що Росія отримує ракети від КНДР. Семеро членів Радбезу вважають, що Москва використовує своє становище в ООН. Серед них – Велика Британія, Франція, США, Японія, Мальта, Словенія та Південна Корея.