Про це розповів 24 каналу військовий оглядач Денис Попович. За його даними, інтенсивність російської артилерії і боєприпасів знизилася у кілька разів.
До теми Держави НАТО можуть надати нову підтримку Україні, – АР
Використання артилерії впало у 4 – 5 разів
Він відзначив, що коли Росія забезпечувала суперконцентрацію артилерійського вогню на окремих ділянках фронту, щоб взяти під контроль Сєвєродонецьк і Лисичанськ навесні і влітку цього року, то окупанти випускали по 40-50 тисяч боєприпасів на добу.
Були свідчення два – три тижні тому, що під Бахмутом також є спроби зробити велику концентрацію артилерії, але там використовується десь до 10 тисяч боєприпасів на добу з боку Росії,
– розповів Попович.
На його думку, цифри використання артилерії хоч і зменшилися, але нашим захисникам, які нині тримають оборону все одно важко, оскільки навіть 10 тисяч снаряд – це багато для одного напрямку.
"Усі ці цифри для наших військових мають гіпотетичний характер, все одно тиск там доволі значний", – наголосив військовий експерт.
Де брати снаряди
Денис Попович вважає, що порівнювати війну в Україні з війною з Афганістані не зовсім доречно. Він вважає, що нашу війну варто порівнювали із Першою світовою, особливо щодо застосування артилерії.
Важливо Сунак озвучив позицію уряду Британії щодо допомоги Україні у 2023 році
"Ніхто в Європі не задумувався про те, що у 21 сторіччі може бути така велика коаліційна війна між великими європейськими державами. Я маю на увазі насамперед Україну і Росію, яка є найбільшою країною світу", – сказав Попович.
Він нагадав, що європейські країни розраховували на створення маленьких мобільних армій, які братимуть участь у локальних конфліктах.
Власне Росія так само вважала, що війна з Україною буде для неї локальним конфліктом, який швидко завершиться і він не переросте у широкомасштабну війну, яка зараз іде. Тому із цього і витікають ці проблеми із боєприпасами, бо ніхто не готувався до того, що буде така велика війна,
– наголосив Попович.
Військовий експерт впевнений, що у питанні дефіциту снарядів нині триває розгортання і відновлення виробництва радянських боєприпасів калібрів на 152 міліметри і 122 міліметри. Це виробництво планують почати на територіях країн, які раніше входили до радянського табору.
Це насамперед Чехія, Польща. Там зараз розгортаються ремонтні потужності, поновлюється випуск артилерійських боєприпасів радянських калібрів, тому, думаю, цей дефіцит буде подоланий так чи інакше,
– сказав Попович.
Денис Попович про інтенсивність використання артилерії: дивіться відео
Допомога Україні: останні новини
- Американська корпорація Boeing запропонувала налагодити постачання високоточних снарядів для України. Мовиться про снаряди GLSDB, які Україна може отримати вже навесні 2023 року. У Пентагоні нині розглядають цю пропозицію.
- У неділю, 27 листопада, Велика Британія підтвердила передачу Україні ракет із системою лазерного самонаведення Brimstone 2 та зняла про це промовисте відео.
- Також Німеччина надала Україні чергову військову допомогу. Зокрема 10 танкових тягачів M1070 Oshkosh та автомомбілі.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що окремі держави надають Україні військову допомогу, хоч не говорять про це.