Думки міжнародних аналітиків щодо наслідків близького відходу Ангели Меркель із політики наводить The New York Times.
Читайте також: Меркель іде: чому канцлер Німеччини лишає посаду лідера ХДС, і як це вплине на Україну
Видання цитує директора Європейського центру Карнегі Томаша Валашека, який зазначає, що "тепер лідером Європи, її великою надією" стає президент Франції Еммануель Макрон.
Він останній, у кого є сильний мандат і чуття на правильні дії. Але проблема з Макроном полягає у тому, що сам по собі він недостатньо сильний, щоб просувати своє амбітне бачення Європи – йому потрібна підтримка Німеччини,
– вважає Валашек.
Деякі європейські лідери, звичайно, будуть раді тому, що Меркель піде, відзначається в статті. Польський політик Ярослав Качинський демонізує канцлера ФРН через її політику щодо мігрантів та підтримку "Північного потоку-2", а греки звинувачують її у фінансовому "удушенні" їхньої країни. Завершенню політичної кар'єри Меркель, імовірно, будуть раді і Трамп з Путіним, йдеться у статті.
"Трамп зітхне з полегшенням, але загалом відносини двох країн не зміняться. І Путін, я думаю, буде задоволений. Збереження санкцій проти Росії було її (Меркель – "24") особистим тріумфом", – додав Валашек.
Ера Меркель наближається до кінця, і Захід і світопорядок, що склався після Другої світової війни, залишаються без лідера. США за Дональда Трампа усунулися. Увага Великобританії відвернута. У Канади недостатньо коштів. Макрон занадто слабкий. Погана ознака для стабільності, процвітання і свободи, – висловив побоювання у Twitter глава американської Ради з міжнародних відносин Річард Хаас.
The Merkel era is close to ending, leaving the West and the post-WW2 int’l order w/o a leader. The US of @realDonaldTrump has abdicated. The UK is distracted. Canada lacks means. Macron is too weak. Bodes poorly for stability, prosperity, freedom. https://t.co/a0d4Xi0Yhq
— Richard N. Haass (@RichardHaass) 29 жовтня 2018 р.
За словами Йозефа Яннінга з Європейської ради з міжнародних відносин, Меркель вже не стане брати на себе провідну роль у Європі. "Вона знає, наскільки ця гра неприваблива і як мало нинішні президенти і прем'єри поважають колишніх лідерів. Вона не зацікавлена в тому, щоб бути помічником корисливих лідерів", – пояснив експерт.
Читайте також: Відхід Меркель від влади зробить Німеччину замкнутішою і нестабільною, – Financial Times
Дивіться у відео біографію Меркель:
Нагадаємо, 29 жовтня Ангела Меркель сповістила, що не буде балотуватися на новий термін у 2021 році, коли закінчиться її повноваження голови уряду. В уряді, зі свого боку запевнили, що в її планах залишається допрацювати канцлером до кінця терміну.