Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, саме про цю угоду йшлося під час візиту президента Володимира Зеленського до Великої Британії.
Дивіться також Зеленський і Сунак відвідали українських військових, які тренуються у Британії: промовисті кадри
Які настрої у Великої Британії
Олександр Мусієнко повідомив, що стосовно цього питання британський уряд дасть позитивну відповідь.
Логіка подій і хід цих подій вказують на те, що зрештою і далекобійні артилерійські системи, і далекобійні ракети такі, як ATACMS, аналоги їхні або аналоги GLSDB будуть вже передані Україні,
– наголосив він.
На його думку, розмови щодо передачі Україні авіації не можуть бути безпідставними.
"Якщо прем’єр-міністр такої країни, як Великобританія, дає доручення своєму міністру оборони, то це вже питання не на рівні чуток, експертних обговорень чи обговорень в ЗМІ", – зосередив увагу він.
Мусієнко пояснив, що також наразі вирішується питання про розширення навчальної місії Британії для українських військ. Зокрема, українські льотчики зможуть отримати навички, необхідні для користування авіацією.
Я думаю, що може бути все за аналогією з танками. Тобто Британія ухвалила рішення про надання Challenger 2 і після цього ми побачили, що були ухвалені рішення іншими країнами,
– зосередив увагу керівник Центру військово-правових досліджень.
За його словами, ініціативу підтримали США, Німеччина і, можливо, долучиться до передачі техніки Франція.
Олександр Мусієнко розповів, як розгортатимуться події із передачею британської техніки: дивіться відео
На що може розраховувати Україна
Олександр Мусієнко розказав, що, ймовірно, у Британії обговорюють передачу багатофункціональних літаків серії типу F.
Очевидно, що мовиться у першу чергу про F-16 або F-15,
– наголосив він.
На його думку, Британія має два типи ракет. Зокрема, далекобійні на відстань до 300 кілометрів. Вони є аналогами американських систем ATACMS. Також на озброєнні країни є і ракети із дальністю до 600 кілометрів.
"Але я думаю, що мовиться про відстані від 100 до 300 кілометрів. Це те, що готова буде передати Британія", – пояснив Мусієнко.
За його словами, таке озброєння треба Україні, щоб знищувати тил противника, не давати розгортатися військам, позбавляти окупантів можливості забезпечувати боєприпасами, снарядами й необхідною технікою безпосередньо свої передові позиції.
Потрібно ускладнювати логістику противнику, робити її неможливою. Це важливий елемент для стримування атак, які все активніше розпочинає наш ворог,
– прокоментував він.
Мусієнко додав, що шолом, переданий від українських захисників неба, підтвердження однієї із цілей Володимира Зеленського до Британії – домовленість саме про передачу авіацію в Україну.
Літаки для України від Великої Британії: основне
- Про бойові літаки Володимир Зеленський попросив під час свого виступу перед парламентом Великої Британії. Він підкреслив, що нашому війську надзвичайно необхідні літаки, щоб протистояти Росії.
- Після цього Ріші Сунак попросив міністра оборони Бена Уоллеса дослідити, які літаки Велика Британія потенційно може надати Україні.
- Однак попри таку оперативну реакцію речник прем'єр-міністра підкреслив, що це буде "довгостроковим рішенням", а не короткостроковою допомогою, яка зараз найбільше потрібна Україні у боротьбі проти Росії.