Про це у своєму твітері застеріг польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький. Він пояснив, що влада країни намагатиметься запобігти такому розвитку подій.

Зверніть увагу Кілька десятків мігрантів прорвалися на територію Польщі: деяким вдалося втекти

Як політик згадав про Україну

"Ми усвідомлюємо ризик: якщо цей кордон (польсько-білоруський – 24 канал ) буде дуже щільним, міграційні потоки можуть пройти через Україну", – зазначив Моравецький. Водночас він запевнив, що уряд Польщі вживає необхідних заходів, аби зміцнити цю ділянку кордону. Зазначимо, що раніше на допомогу прикордонникам Варшава направила 13 тисяч військовослужбовців.

Франція та Німеччина – за санкції проти Білорусі

Через ситуацію з мігрантами Євросоюз може запровадити обмежувальні заходи проти Білорусі. Відповідне питання можуть розглянути вже 15 листопада. На сайті французького МЗС з'явилося повідомлення на підтримку такому рішенню. Країна прагне скоординованого захисту кордонів і готова розглянути можливість посилення санкцій проти режиму Лукашенка.

В ніч проти 10 листопада схожу заяву оприлюднили й на сайті міністерства закордонних справ Німеччини. Там підкреслили, що "Євросоюз шантажувати не можна". Саме тому в країні налаштовані покарати усіх, хто причетний до цілеспрямованого ввезення мігрантів. Поведінку Лукашенка очільник тамтешнього МЗС Гайко Маас назвав "нелюдською".

Що відбувається на кордоні Білорусі з Польщею: коротко

  • Вперше ситуація на білорусько-польському кордоні ускладнилася 8 листопада. Тоді у розпорядженні 24 каналу опинилося відео, на якому помітний рух величезної колони нелегальних мігрантів.
  • У Польщі вже назвали такі дії найбільшою спробою насильницького проникнення у країну. Через це там були змушені оголосити бойову готовність на кордоні з Білоруссю. На підмогу туди відправили тисячі військових.