Під час Українського сніданку в Давосі Володимир Зеленський розповів, що наразі воєнні дії сповільнилися. І питання не лише в погодних умовах, але й у міцності на полі бою – Україна чекає збільшення військової допомоги від партнерів. Про це пише 24 Канал.
До теми Україні потрібна міжнародна танкова коаліція: Кулеба та Резніков оприлюднили спільну заяву
Україна не може виїжджати лише на вмотивованості військових
Президент наголосив, що є конкретні речі, від яких залежить стійкість України на полі бою. І саме на це зараз чекає українська сторона від міжнародних партнерів.
Ми розмовляли багато разів, десятки разів, сотні разів цифрами, які говорили про той чи інший дефіцит того чи іншого міліметра, тієї чи іншої зброї, яка конкретно впливала на міцність наших людей. Ми не можемо виїжджати тільки на мотивованості й моралі, ні. Це просто слова, просто риторика,
– сказав президент.
Зеленський відреагував на умови Шольца
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що спочатку США повинні надати нашій державі танки Abrams, а тоді він дасть "зелене світло" на Leopard. Зеленський назвав цю позицію не дуже правильною.
Є такі моменти, коли не треба вагатися. Або не треба порівнюватися. Коли ти кажеш, наприклад, я дам танки, якщо хтось інших також дасть танки. Я потужний у Європі, якщо хтось поза Європою також допоможе. Мені здається, що це не дуже правильно,
– сказав президент України.
Він порівняв таку позицію з ситуацією, за якої б українські військові захищали б лише якусь групу суспільства, до якої вони належать. В Україні понад 100 національностей, але ж всі українці – громадяни однієї держави не зважаючи на те, у кого яке етнічне коріння.
При цьому українці захищають не лише себе, але і європейські цінності. Тож Зеленський наголосив, що сегментованої допомоги або вибірковості для зміцнення нашої армії бути не може.
Німеччину намагаються вмовити на постачання танків Україні
- Раніше Олаф Шольц заявляв, що Німеччина буде діяти лише в координації з міжнародними партнерами. Вже 5 країн висловили готовність надати Україні танки Leopard, проте вони не можуть цього зробити без згоди Німеччини, яка їх виробляє.
- Ба більше, надати Україні важку надсучасну зброю та бронетехніку офіційно закликали й депутати Європарламенту, проте Шольц досі зволікає.
- Відомо, що 22 січня Франція обговорить постачання танків Україні з Німеччиною під час спільного засідання кабінету міністрів. Французи розглядають можливість відправки в Україну власних танків Leclerc, щоб допомогти Німеччині наважитись на постачання танків Leopard.