Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович, зазначивши, що існує дуже багато потенційних зон для початку конфліктів на різних континентах.

Важливо Провал розвідки та привид Війни Судного дня: чому Ізраїль застали зненацька та коли буде мир

"Вісь зла" ще не вибудована

Наразі є відкритим питання Тайваню. Китай стосовно нього заявляє, що не збирається вирішувати це питання найближчим часом військовим шляхом. Однак це не означає, що Пекін не може наважитись на інші дії.

Також Північна Корея у будь-який час може вдатися до відвертої авантюри та перетворити частину регіону, що її оточує, якщо не на радіоактивний попіл, то принаймні на пустелю, де складно буде вижити.

Одна з потенційних зон можливого загострення конфлікту є в Європі. Адже питання між Сербією та Косово наразі не вирішено остаточно.

Не можна говорити, що ми стоїмо на порозі Третьої світової війни, зауважив Рейтерович, оскільки поки що не сформовані у світі остаточно блоки, які можуть протистояти один одному. Є демократичний блок, який зосереджений насамперед довкола НАТО, та плюс країни-партнери поза Альянсу, до яких належить й Україна.

"Проте ще не до кінця вибудована "вісь зла", яка складається з Ірану, Північної Кореї, Росії. При цьому Китай до не неї не доєднується та намагається грати свою гру. Пекіну потрібна своя "вісь", в якій буде домінувати тільки він", – зазначив політолог.

Політолог назвав регіони, де потенційно можуть виникнути нові конфлікти: дивіться відео

Путін відкрив "скриньку Пандори"

"Кількість конфліктів з часом буде тільки зростати. Світ входить в період жорсткої "турбулентності", і одним з механізмів розв'язання цієї проблеми будуть війни", – зазначив Ігор Рейтерович.

Владімір Путін, коли напав на Україну, на думку політолога, продемонстрував, з одного боку, що в сучасному світі ядерна держава може напасти на країну, яка не володіє ядерною зброєю. А з іншого – що війни величезного масштабу можна вести наразі конвенційними методами. Можна тільки сподіватись, що Путін не вдасться до погроз, які озвучують росіяни щодо використання ядерної зброї.

Проте це відкриває "скриньку Пандори" для ядерних країн, які не збираються використовувати саме ядерну зброю, але при цьому мають потужні армії. І тепер вони їх можуть використовувати для вирішення своїх проблем, які накопичились за попередні десятиліття.

Війна між ХАМАС та Ізраїлем: останні новини

  • ХАМАС 7 жовтня напав на Ізраїль. Спочатку відбулось бомбардування, а потім палестинські терористи прорвалися в ізраїльські населені пункти та захопили заручників. Також вони вбили військових, поліцейських та цивільних ізраїльтян.
  • У відповідь Ізраїль завдав ракетних ударів по Сектору Гази та проводить зачистку території країни від терористів ХАМАС.
  • Крім того, ЦАХАЛ повідомив про нове вторгнення у повітряний простір Ізраїлю поряд з
  • Голанськими висотами та Верхньою Галілеєю. Наразі ізраїльські військові проводять пошукові роботи у цих регіонах.
  • Також за повідомленням представника ГУР Андрія Юсова, Росія володіла інформацією щодо вторгнення ХАМАС в Ізраїль. Адже російські ПВК мали контакти з палестинськими бойовиками та обмінювались воєнним досвідом.
  • На тлі конфлікту, що розгортається на Близькому Сході, Москва просуває декілька ІПСО. Зокрема про те, що буцімто Україна надала зброю ХАМАС. Однак, за словами Юсова, це брехливі закиди.