Подібних американських політиків цілком можна вважати "професійними скандалістами". Таку думку 24 каналу озвучив експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.
До теми Конгрес США схвалив виділення Україні 40 мільярдів доларів допомоги
Вони працюють над створенням скандалів, – Краєв
Міжнародний аналітик відзначив малоймовірним факт того, що певним республіканцям таки вдасться зламати 85% тих, які якраз підтримують жорстку політику Адміністрації президента США щодо війни в Україні.
Мовляв, республіканці, які голосували проти фінансової допомоги Україні, мають дуже поганий шлейф за собою. Це фактично та сама десятка, яка голосувала проти ленд-лізу та продовжує розкручувати тему про його фінансування.
Це професійні скандалісти. Ті, умовно кажучи, депутати, які в американському конгресі працюють якраз над створенням скандалів. На їхньому просуванні та підтримці,
– зауважив Краєв.
Він додав, що проводив власне окреме дослідження, ким саме є ці люди. Переважна більшість із них прийшла у Конгрес США доволі пізно, та вони були там лише за часів президентства Дональда Трампа.
Це люди, які за Трампа отримували всю повноту влади. Більшість із них, усі, окрім одного, брали участь у запереченні результатів президентських виборів у 2020 році. Вони подавали позови у Верховний суд. Казали, що підрахунок голосів провели нечесно і це все велика "оборудка демократів".
Чому подібні "політичні скандалісти" є нормальним процесом
Однак Краєв наголосив на тому, що скандальна позиція не вписується в їхнє більш загальне ставлення. Річ у тім, що навіть одіозна конгресменка, яка казала про те, що "ми забираємо у дітей харчі, щоб віддати українцям зброю", на початку повномасштабного вторгнення заявляла, що треба зупинити Путіна і його агресивну війну.
Цікаво, що подібних республіканців можна порівняти з умовним Іллею Кивою, не заперечує міжнародний аналітик. "Щось у цьому є. Ви б бачили їхні соцмережі. Це окремий вид мистецтва", – зазначив він.
Краєв про скандальне ухвалення про фіндопомогу від США: більше у відео
За словами Краєва, "політичні скандалісти" є у кожній демократії. Саме тому не треба думати, що американська чи британська демократії захищені від цього.
"Це нормально. Ми маємо це розуміти та усвідомлювати, що це не заява всього конгресу. Дійсно є люди, які на цьому будують свій політичний імідж. Це нормально", – резюмував аналітик.
Схвалення закону про фіндопомогу: що ще відомо
- Фінансову допомогу Україні схвалили з тижневою затримкою. Річ у тім, що проєкт блокував сенатор Ренд Пол – республіканець від Кентуккі.
- Він вимагав, щоб у законі передбачили створення спецгенерального інспектора, який контролював би витрати військової допомоги. Політик хотів, аби правку внесли в основний документ законопроєкту. Ніхто не був проти, але це б зайняло багато часу.
- Цікаво, що цей Ренд Пол й раніше втрапляв у скандали. Зокрема, він мав зв'язки з Росією та блокував ухвалення санкцій США проти будівництва "Північного потоку-2".
- Проте закон таки вдалося ухвалити. Основну суму фінпідтримки скерують на зброю для України. Також значна частина коштів буде спрямована на підтримку української економіки.
- Ще після схвалення закону Сенатом, Володимир Зеленський подякував американському народу та зазначив, що це вагомий внесок США у відновлення миру й безпеки в Україні, Європі та світі загалом.
Цікаво – коментар Романа Цимбалюка про американську допомогу: дивіться відео 24 каналу