Правозахисники, зі свого боку, кажуть, що загалом 10 серпня у Росії затримали 352 людей, 79 – у Санкт-Петербурзі, 13 – у Ростові-на-Дону, ще по дві людини – у Брянську та Сиктивкарі, повідомляє "ОВД-Інфо".
Варто знати: Протести у Москві: один із підозрюваних у "масових заворушеннях" в реанімації
На мітинг 10 серпня закликали приходити лідери думок та музиканти, зокрема, журналіст Леонід Парфьонов, групи IC3PEAK і "Кровосток", репери Oxxxymiron та Face, комік Данило Поперечний. Вони також виступили на підтримку протесту.
Нова хвиля протестів у Москві/ Getty images
Щоб завадити мітингу, російська влада провела фестиваль у парку Горького, на який також запросили музикантів.
Паралельно з Москвою, акції солідарності відбулися в інших великих містах Росії. У Петербурзі поліція затримувати людей, бо мітинг був нібито не узгодженим. Водночас у Хабаровську на вулицю вийшли 500 людей.
Протестувальники взяли із собою плакати/ Getty images
У Москві мітингарі встановили сцену. Люди скандували "Росія буде вільною" та "Росія без Путіна". За даними організації "Білий лічильник", на проспекті вже було 50 тисяч осіб.
Ще до початку мітингу силовики прийшли до штабу одного з лідерів опозиції Олексія Навального та перервали ефір. "Медуза" повідомляє, що силовики повалили обличчям до підлоги журналіста, який чекав юриста штабу Навального Любов Соболь.
Силовики на протестах у Москві/ Getty images
Дивіться також: Ганьба! – журналіста "Росії 1" принизили на акції протесту в Москві
Коли ще були масштабні акції:
- 20 липня відбулася одна з наймасштабніших акцій на проспекті Сахарова у Москві, причому цей захід столична влада погоджувала. Лише офіційно, за даними поліції, участь у ньому взяли 12 тисяч людей.
- 27 липня відбувалася вже не погоджена владою акція, оскільки попередня не мала ніякого ефекту. Ці протести завершилася затриманнями понад 1400 людей.
- 3 серпня пішла третя хвиля протестів, які також не погоджувала влада. Правозахисники нарахували приблизно 22 тисячі учасників, силовики – 1500. Затримали понад 1000 осіб. З них півсотні – неповнолітні.
Чому у Росії вибухають протести?Так люди підтримують кандидатів від опозиційних сил, яким офіційно відмовили в реєстрації на виборах до міської думи Москви.
Опозиціонери заявляють, що зібрали необхідну кількість підписів для реєстрації кандидатами в депутати (3% підписів від загальної кількості жителів свого округу). Перевіривши ці підписи, виборчкоми відмовилися реєструвати більшість кандидатів від опозиції.
Основною причиною відмов був брак у підписних листах – виборчкоми начебто знаходили неточності в заповненні, помилки в паспортних даних.
Дивіться включення російського журналіста Ігора Матюпатенка з Москви: