Прихована мобілізація

Путін видав указ про призов осіб з запасу на військові збори. Експредставник президента України в Криму Борис Бабін переконаний, що це свідчить про початок прихованої масової мобілізації. За його словами, такі укази традиційно видають щороку, але цього разу він суттєво відрізняється від попередніх.

Увага Росія може напасти на Україну з півдня: нові загрози з боку агресора

Усі попередні путінські укази передбачали призов "запасних" на чіткий термін – до двох місяців. Нинішній указ жодних термінів тривалості призову не встановлює,
– зазначив експредставник президента в Криму.

армія росії
Путін готує напад на Україну? / Фото росЗМІ

На думку Бабіна, цей указ призиває владою Росії військовослужбовців запасу до особливого розпорядження. Тому політик вбачає в цьому відчутну загрозу.

Читайте також Провальний парад у Росії: у чому небезпека для України

Для чого Росії може бути потрібна мобілізація

  • Останнім часом у політичних колах триває багато обговорень на тему того, що Росія може вдатися до нового нападу на Україну з півдня. Росіяни можуть розширити окупацію Криму й на Херсонську область.
  • Причина – бажання росіян мати контроль за північнокримським каналом, який до окупації забезпечував потребу АР Крим у воді. Нині півострів на межі екологічної катастрофи.
  • Військове командування України теж не виключає можливість нового нападу Росії. Тому в Херсонській області посилили охорону об'єктів критичної інфраструктури.

Масова мобілізація в Росії – спосіб тиску на Зеленського

Як розповів 24 каналу представник у Kyivstratpro Тарас Семенюк, масова мобілізація в Росії має дві мети. Перша – спосіб показати внутрішній аудиторії – росіянам, що армія перебуває в постійній бойовій готовності. Росія, зауважує міжнародник, постійно проводить великі військові навчання. І це спосіб мобілізації населення. Друга – спосіб непрямого тиску на президента Зеленського.

Мовиться не про наступ Росії на Україну, а акумуляцію ресурсу і військового капіталу, щоб в Україні це прочитали, як загрозу. Кремль очікував, що Зеленський домовлятиметься з Росією і виконуватиме умови агресора. Цього не відбулося. Тому Кремль шукає способи тиску на главу України. Звичайно, ми не повинні відкорковувати шампанське. Кремль продовжить агресію,
– зауважує Тарас Семенюк.

зеленський
Путін шукає способи тиску на Зеленського / Фото Офісу Президента

Крім того, зазначає експерт, це відповідь Росії на зміцнення військового контингенту НАТО в Польщі. Йде передислокація сил із Німеччини до Польщі, яка зараз залишатиметься форпостом НАТО в Східній Європі.

Читайте також Обнулення термінів Путіна: 76% росіян проголосували за поправки – дані екзитполів

Загроза нападу існує

Військовий експерт Ігор Лосєв переконаний: рано чи пізно Росія розпочне широкомасштабний наступ на Україну. У 2014 році, вважає він, була перша проба пера. Всі ці роки Росія наполегливо готується до нападу.

Ресурсів у Росії на те, щоб утримувати Україну може не вистачити, а захопити – так. Коли такі високі ставки в грі, хто звертатиме увагу на санкції? Якщо у Путіна буде шанс захопити Україну, він не звертатиме увагу на санкції,
– розповідає Ігор Лосєв.

За його словами, Росія може напасти з боку Криму, щоб захопити розподільчі станції Північно-кримського водоканалу. На Донбасі, на Північному Сході – в районі Чернігова. А може бути морський десант із Одеси.

крим росія
Напад Росії з моря завершиться фіаско / Фото росзмі

На переконання Тараса Семенюка, відкидати загрозу наступу Росії боку півдня не можна. Херсонська і Миколаївська області можуть стати наступним епіцентром нестабільності. Експерт підкреслює: з одного боку, Росія заявляє, що ніби не хоче воювати, пропонує домовлятися. З іншого, мобілізовує армію. Це прихований сигнал, що Росія продовжить агресію.

Українські війська міцні. Ми маємо ракетні комплекси, проводимо регулярні випробування. Це сигнал росіянам, що ніхто не здаватиме позицій. Наша перевага в тому, що ми на суші. З точки зору військової тактики складніше тому, хто з моря заходить на сушу,
– наголошує Семенюк.

До речі Зміни до Конституції РФ: які наслідки для Росії матиме участь у голосуванні кримчан

При цьому фахівець переконаний: Росія робитиме ставку не на відкритий військовий напад, а на внутрішню дестабілізацію України через проросійські сили. Семенюк вважає, що період відкритих воєн минув, зараз час війн у політичному та інформаційному просторі. Це більш ефективно і дозволяє уникнути відповідальності за напад на іншу державу. Відповідно, наголошує він, ми не повинні розслаблятися, бо Росія розуміє тільки силу. Україна повинна зміцнювати свої оборонні позиції.