Справа у тому, що у матеріалах брифінгу, написаних канцелярією держсекретаря США для телефонної розмови з Путіним, не було жодних згадок про можливу зустріч і помічникам не давали вказівок готуватися до неї, повідомляє The Washington Post, із посиланням на слова високопоставлених чиновників адміністрації Трампа.
Читайте також: Трамп пояснив, чому привітав Путіна з перемогою на виборах
Видання зазначає, що раніше співробітники Білого дому виступали проти двосторонньої зустрічі із главою Кремля. Більше того, кілька американських посадовців зауважили, що, згідно з планами, два президенти навіть не перебуватимуть одночасно ні в одній країні до листопада – коли, як очікується, обидва відвідають саміт G20 в Аргентині, акцентують увагу автори статті.
Як кажуть чиновники, для Трампа подібні заяви експромтом на адресу іноземних лідерів є звичними, а їхнє довготривале значення часто мізерне,
– йдеться у публікації.
На думку Анджели Стент, екс-працівниці Національної ради США з розвідки, висловлювання, які дозволяє собі Трамп у розмовах із главою Кремля – це знак, що "лідер Америки, як і раніше, впевнений у своїй здатності укласти "угоду" з Путіним і не зважає на радників, які борються за стриманість і обережність у відносинах із Росією".
Читайте також: Екс-глава ЦРУ назвав причину доброго ставлення Трампа до Путіна
Зауважимо, що президент США Трамп вирішив привітати Володимира Путіна з перемогою на виборах, не зважаючи на застереження своїх радників від подібного кроку. У зв'язку з цим главу Білого дому розкритикував сенатор від штату Аризона Джон Маккейн.