Цей пакет допомоги – дуже великий крок вперед у військовій підтримці України. Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін. За його словами, ця військова допомога дійсно наближує Україну до контрнаступу, але її недостатньо.
Зверніть увагу Попри танкову дилему, новий "Рамштайн" був успішним, – військовий оглядач
Хід подій прискорюється – треба йому відповідати
Він вважає, що вся та, зброя, яку нададуть після "Рамштайну", крім танків та літаків, щодо яких триває дискусія, свідчить про те, що в цьому військовому пакеті Україна отримала навіть більше, ніж можна було очікувати.
Але й хід подій прискорюється, і потрібно йому відповідати. Якби такий пакет надали у березні 2022 року, тоді це була б дуже потужна допомога. Але зараз вже січень 2023 року. Зараз зовсім інші потреби і масштаб,
– наголосив опозиціонер.
На його думку, також потрібно враховувати часткову мобілізацію, яку провела Росія і тим самим поповнила свої ресурси.
"На це потрібно чимось відповісти", – зауважив Фейгін.
Він підкреслив, що Західна Європа не направляє в Україну своїх солдатів. Отже, вони повинні чимось компенсувати це – військовою допомогою, технікою, боєприпасами, новою зброєю.
Оскільки зараз дуже швидко розгортаються події на фронті, завтра ця допомога може виявитись недостатньою. Потрібно перейти певний рубіж, за яким – постачання Україна важкої техніки,
– зазначив правозахисник.
За його словами, навіть після отримання такого потужного пакета військової допомоги, відбувається швидке розчарування.
"Так теж буває. Це відчуття, що потреби не завжди збігаються з можливостями. Але тут не приймаються виправдання, тому що українці платять дуже велику ціну", – мовить він.
Чи достатній для України останній пакет військової допомоги: дивіться відео
Польща розуміє, що наступною буде вона
На його думку, у Польщі є розуміння, що Україна це останній редут перед нею.
Якщо росіяни "візьмуть" Україну, наступною буде Польща. У них дуже практичне розуміння цього, і вони дуже конкретно розмірковують: якщо ми не кидаємо Україну, це запорука того, що й нас не кинуть,
– зауважив опозиційний політик.
Він наголосив, що Україна, на жаль, сьогодні стала переднім "окопом", що відділяє Польщу від російських загарбників.
"Українці опинились на цьому передовому рубежі – так трапилось, це історія, і зрозуміло, до чого готувалась Росія останні 20 років", – підкреслив Фейгін.
Він вважає, що Польща розуміє це, тому що це все стосується її особисто. І вона робить все від себе можливе, щоб допомогти Україні. Так само діють і країни Балтії.
А ось країни Західної Європи вважають, що Росія швидко до них не дійде. У них все гарно. І тому вони рухаються повільніше,
– припустив він.
Проте він зазначив, що останній пакет військової підтримки – це велике досягнення. Він створює багато передумов для наступного етапу – контрнаступу ЗСУ та зупинки можливого наступу Москви.
"Але на наступний ранок після "Рамштайну" Україна потрібно вже більше зброї", – наголосив Марк Фейгін.
Новий пакет військової допомоги від США / Інфографіка 24 Каналу
Результати зустрічі в форматі "Рамштайн": думки експертів
- Завершилася восьма зустріч у форматі "Рамштайн". Її результати доволі неоднозначні, втім, є позитивні сигнали для України. На думку військового експерта Олега Каткова, нарешті партнери передадуть нашій державі бригадні комплекти техніки. Ми переходимо від ситуації, коли одна країна надає певні зразки озброєння.
- Політолог Тарас Завгородній зазначив, що Україна отримала достатньо солідний список озброєння. Особливо, якщо порівняти з постачанням пів року тому. Йдеться про зброю від американців для застосування HIMARS на 150 кілометрів. Це дає можливість Україні впевнено контролювати вихід з Криму, через який постачається техніка й боєприпаси у південні області.
- Військовий аналітик Олексій Гетьман наголосив, що, можливо, у нас були завищені очікування від "Рамштайну". Ми чекали на більше, ніж те що там відбулося. Нам дали багато зброї, але це для нашого захисту. Без танків наступати буде дуже важко.