Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Родини передали листа американському уряду з проханням: пліч о пліч з українською владою боротися за звільнення хлопців,
– мовиться у повідомленні.
Геращенко розповіла, що досі не вдалося передати листи підтримки від родин військовополоненим та добитися допуску до моряків українських консулів і дипломатів.
Читайте також: Кабмін пропонує виділити 100 тисяч гривень родинам полонених моряків
Політик також звернулася до родин українських моряків: "Хочу вас запевнити, дорогі, що доля заручників в ОРДЛО і політв'язнів Кремля в РФ у жодному разі не відходить на другий план! Щодня ми продовжуємо роботу і боротьбу за звільнення всіх. Саме всіх. І саме так ставимо питання на всіх міжнародних майданчиках і в розмовах з нашими партнерами".
Нагадаємо, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Москва готова розглянути гіпотетичні пропозиції щодо обміну затриманих у Керченській протоці українських моряків, проте про реакцію на такі ініціативи говорити передчасно.
Що відомо про конфлікт у Керченській протоці?25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий український військовий буксир, який разом із двома малими броньованими артилерійськими катерами, планово переходив з порту Одеси до порту Маріуполь.
Російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, Унаслідок цього 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків. 28 листопада "суд" в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці.
Унаслідок агресії Україна ввела воєнний стан у 10-ти областях до 26 грудня.