Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував 24 Каналу матеріал The New York Times про відповідні натяки російського керівництва. За його словами, публічні заяви відрізняються від тих, що подають закритими каналами.

До вашої уваги У росіян патова ситуація: чому Путін хоче перемовин

Якщо оцінювати публічні заяви, то в них переважно декларують, що все йде "за планом" і Росія не збирається зупинятись, доки не досягне так званих "цілей спецоперації". А закритими каналами подають певні сигнали щодо готовності до перемовин.

Водночас як у публічній площині, так і закритими каналами іде один меседж – Росія не збирається зупинятись та будь-які переговори мають відбутись лише на російських умовах,
– наголосив Мельник.

Що означають "російські умови"

Як відомо, восени 2022 року Владімір Путін оголосив про анексію Запорізької, Херсонської, Донецької й Луганської областей, як раніше Криму. Тому якщо виникне якась ініціатива чи принаймні сигнал готовності сідати за стіл переговорів, перша умова може бути – щоб Україна добровільно вивела війська з цих територій.

Також потрібно пам'ятати про те, що "денацифікація, демілітаризація та нейтралітет" – це щонайменше контрольована Росією влада в самому Києві.

У будь-якому разі де б не зупинились на момент оголошення про припинення вогню, все одно Росія там не зупиниться. Росія не збирається зупинятись, доки її не зупинять,
– констатував Мельник.

Путін хоче йти до кінця: останні новини

  • Російський диктатор офіційно оголосив про балотування на наступних президентських виборах. Раніше він "занулив" свої попередні строки.
  • Переобрання Путіна заплановане на 15–17 березня 2024 року. Окупантам наказали до цієї дати досягнути якоїсь "пабєди", зокрема захопити Авдіївку.
  • Припускають, що після виборів у Путіна будуть "розв'язані руки" і він наважиться на тотальну мобілізацію. Це й збільшення військового бюджету країни-агресорки свідчить про те, що вона готується до затяжної війни.