Про це 24 каналу розповів український правозахисник Павло Лисянський. Він також зазначив, що росіяни досі не прийняли рішення щодо нової анексії, бо воно може дорого їм коштувати.

Читайте також Москва хоче зупинитись, – Фейгін розповів про суттєво змінений план Росії

Те, що я зараз бачу – росіяни шукають інший інструмент анексії тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей через союзну державу. А саме через те утворення, яке зробили Білорусь та Росія у 1991 році – там були дуже великі фінансові вливання,
– говорить Лисянський.

Правозахисник зауважує, що варто додати – Путіну не цікава історія приєднання Донбасу, бо йому потрібна вся Україна. І ще, у нього є ще одна "ідея фікс" – відновлення СРСР у будь-якому форматі.

"Тому будь які ставленики Путіна на окупованих територіях намагаються зробити йому подарунок у вигляді якогось "союзу із Росією", бо треба розуміти, що рішення по анексії окупованих території – досі немає", – додає Павло Лисянський.

Що відомо про ситуацію на фронті

  • У Херсонській області російські окупанти планують провести перепис населення. Така ж ситуація була в тимчасово окупованому Криму у 2014 році. Зокрема, підготовка розпочалася у Генічеському районі, що на Херсонщині.
  • Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими. Пожежі саме на заповідній Кінбурнській косі тривають більш ніж тиждень. Вогонь охопив майже 4 тисячі гектарів лісів на межі Херсонської та Миколаївської областей.
  • В Новій Каховці плани із запровадження рубля анонсували ще на кінець березня – квітень. Однак наміри росіян провалилися. Після цього гауляйтер заявляв, що рубль вже остаточно введуть в обіг із 1 травня. Його, мовляв, обов'язково прийматимуть в магазинах. Але тепер введення рубля окупанти перенесли на кінець 2022 року.

Цікаво: У Росії брак високоточних ракет – дивіться відео з поясненням