Навіть найближчі Кремлю країни вичерпують свої ресурси й все більше зважають на економічні показники. Про це 24 каналу розповів політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

Зверніть увагу КНДР може постачати Росії снаряди: як це вплине на війну та коли почнуться проблеми у ворога

Фактор Китаю

Експерт зазначив, що на сьогодні не можна ствердно говорити про "кандидатів", які можуть доєднатися до "вісі зла" Росії.

Дещо турбував Китай. Я допускаю, що вони продовжують збільшувати товарообіг товарами подвійного призначення з Росією, але їхня торгівля не буде відверто зброєю. У Китаю багато внутрішніх проблем, рівень бідності надто високий. Так само зайнятість населення слабка, безробіття і депресивні регіони – не все так гарно, як у столиці,
– пояснив оглядач.

За його словами, передові технології у Китаї не означають, що китайці живуть дуже заможно, тому "там є свої внутрішні проблеми".

"Порушення торгових ланцюгів для Китаю це просто катастрофа – вони рухнуть. І Сі Цзіньпін це чудово розуміє. Відтак, він дуже обережно спілкується зі США, з якими у Китаю товарообіг близько 700 – 800 мільярдів доларів щороку. Так само з ЄС – є певна залежність. Тому говорити про те, які країни підтримують Росію і можуть долучитися – я сьогодні такого не бачу", – додав аналітик.

Хто ще може підтримати Росію у війні проти України: дивіться відео

Сирія, Афганістан, КНДР, Білорусь

Клочок переконаний, що найголовнішим моментом для рішення підтримати Москву буде початок внутрішніх процесів у можливих "країнах-донорах" Кремля за прикладом Ірану.

Говорити про те, що Сирія долучиться до цього процесу – то вона і так ніби в ньому. Вона підтримує Росію, але фінансово дуже слабка. А ось з країн, які спроможні надавати якусь допомогу Росії – то є ще це Афганістан. Таліби можуть підтримати, але це має відбутися "природно", як і для Північної Кореї,
– підкреслив оглядач.

На його думку, раніше такою країною була Білорусь, але з неї "вже все вивезли".

"Лукашенко що міг – продав Росії. Вони навіть снаряди по колу "катають": привозять до Білорусі боєзапаси, розвантажують їх на залізниці, потім знову завантажують і везуть до України, аби ними воювати. Тому там парадоксальна ситуація", – резюмував експерт.

Читайте також На терор українців: скільки ракет Іран може передати Росії

Вас також може зацікавити – Іран відправляє Росії ще більше зброї: дивіться відео

Росії допомагають країни-ізгої: що відомо

  • Санкції вплинули на можливість постачання зброї до Росії. Такі умови змусили Кремль звернутися за військовою допомогою до держав-ізгоїв, зокрема до Ірану та КНДР.
  • Зокрема, Іран з кінця минулого століття виробив достатньо балістичних ракет, щоб сьогодні постачати їх Росії. Водночас на сьогодні невідомо, чи зможе Тегеран надати Кремлю тисячі зразків такого озброєння.
  • Водночас КНДР може постачати Росії снаряди, що може частково "перекрити" дефіцит боєприпасів для окупантів.
  • Очільник Китаю Сі Цзіньпін виступив проти ядерної війни щодо якої так часто лунають заяви в Кремлі. Це свідчить про те, що він свідомий політичний лідер і розуміє наслідки використання ядерної зброї.