КНДР вже давно могла постачати зброю Росії. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов, додавши, що за різними повідомленнями, Північна Корея вже передала мільйон боєприпасів до артилерії, зокрема, до реактивної.

До теми Нова загроза з неба: які балістичні ракети Росія отримає від Ірану, які міста України під ударом

Яка позиція Китаю

Сполучені Штати можуть тиснути безпосередньо на Росію або Китай. Щодо країни-агресорки, то залишається дедалі менше можливостей вводити додаткові санкції. З Китаєм ситуація інша.

Північна Корея – це улюблена іграшка Китаю, якою він намагається контролювати ситуацію в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Не забувайте, що у Китаю та Росії є спільний кордон з Північною Кореєю, є залізниця, тому проконтролювати постачання техніки, озброєння, фактично неможливо,
– розповів Олег Жданов.

Винятком може бути хіба супутникова чи агентурна розвідка, якщо вона є у США.

Якою може бути реакція Америки

На думку військового експерта, США мають свій сценарій ведення війни Росії з Україною. Наприклад, Сполучені Штати могли б заморозити виплату коштів Росії за енергоносії, адже на рік за постачання газу й нафти Кремль заробляє 380 мільярдів доларів. Ця валюта йде через SWIFT, через сім банків Росії, які досі підключені до цієї системи.

З Китаєм важче, бо якщо ми подивимось на внутрішній валовий продукт Китаю, то там 35% – це американський ринок. Там настільки інтегрована економіка, що введення будь-яких додаткових санкцій може негативно відобразитись,
– підкреслив Жданов.

За часів президентства Дональда Трампа були спроби запровадити грошові збори з китайських товарів, але така ідея успіху не мала. Відтак Китай користується тим, що США змушені з ним домовлятися, зокрема, щодо того, щоб Пекін не дав команду постачати боєприпаси з Північної Кореї до Росії.

Це ще один клубок, у якому, на мій погляд, заправляє Китай,
– наголосив Жданов.

Співпраця Китаю та Росії: що відомо

  • Від російської нафти та газу відмовилось чимало країн, втім країна-агресорка компенсує це, збільшуючи експорт у Китай та Індію. Наприклад, у січні 2024 року російський "Газпром" встановив рекорд добового експорту китайським споживачам. Загалом за весь 2022 рік сума постачання становила 15,4 мільярда кубометрів. На 2024 рік вже заплановано 30 мільярдів кубометрів.
  • Китай купує російську сировину за зниженими цінами. Щобільше, у китайських магазинах дедалі частіше можна побачити цукерки, ковбаси та інші споживчі товари, які привезли з країни-агресорки. Лідер Китай Сі Цзіньпін під час зустрічі з російським прем'єром заявив, що розвиток відносин між країнами є стратегічним вибором, а в його основі – фундаментальні інтереси двох народів.
  • Також повідомлялося, що Пекін передає товари, які потрібні для військово-промислового комплексу Росії. Мовилось про сучасні верстати з числовим програмним управлінням. Вони дозволяють швидко виробляти складні компоненти з металу й інших твердих матеріалів. Обсяг постачання цих верстатів у 2022 році зріс у 10 разів, якщо порівнювати з 2022 роком.