Про це у програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус. На його думку, олігарх не вибудовував системно свою репутацію у Європі.

До теми Буде складно, – у США оцінили ймовірність екстрадиції Коломойського

Також Коломойський не має бізнесу, який працює на європейських ринках капіталу. Зважаючи на це, життя на Заході для нього, можливо, тимчасово або взагалі назавжди закрите.

Тому він (Коломойський – 24 канал) ставиться спокійніше до того, що перебуватиме в реєстрі олігархів. Єдине, він публічно оголосив, що не хоче там бути сам, але це в принципі й логічно.

Андрій Герус

Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики

Варто зауважити, що у червні Коломойський заявив про готовність побачити своє прізвище у реєстрі олігархів.

Дізнайтеся більше Морально готовий, – Коломойський про можливу появу у реєстрі олігархів

Програма "Перші особи" на 24 каналі: дивіться відео

Деолігархізація в Україні: коротко

  • Володимир Зеленський 15 квітня під час засідання Ради нацбезпеки й оборони ініціював створення нового законопроєкту про статус олігарха в Україні.
  • Верховна Рада у липні підтримала документ у першому читанні. Вже у вересні за законопроєкт проголосували у другому читанні.
  • Президент 5 листопада невідкладно підписав ухвалений Верховною Радою антиолігархічний закон. За словами Зеленського, завдяки документу в Україні мають побороти тих, для кого держава – ресурсна база.
  • Мін'юст підготував план заходів щодо запобігання зловживанню олігархами надмірним впливом. Водночас Кабмін затвердив цей документ.