У президента пояснили, що опублікували стенограму "у зв'язку з численними запитами".

Читайте також: Парламентські вибори-2019: які партії-кандидати йдуть і які в них шанси

На зустрічі були присутні: президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Андрій Парубій, віце-спікери Верховної Ради Оксана Сироїд та Ірина Геращенко, голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов, лідер "Народного фронту" Максим Бурбак, співголова партії "Відродження" Віталій Хомутиннік, голова "Самопомочі" Олег Березюк, лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, лідер "Опозиційного блоку" Вадим Новинський, голова партії "Воля народу" Ярослав Москаленко та голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Зустріч Зеленського і голів фракцій: підсумки

  1. Домовилися провести дострокові парламентські вибори 21 липня 2019 року;
  2. Обговорили зміни до виборчого законодавства про скасування мажоритарної складової,
  3. Зеленський запропонував зниження прохідного бар'єру на виборах народних депутатів до 3% (зараз – 5%).
  4. Вели дискусії щодо запропонованої правки від фракцій – це уточнення норм про імперативний мандат (тобто законодавчо закріплену можливість дострокового відкликання депутатів, що не виправдали довіри виборців).
  5. Зеленський скеровує голові парламенту листа для проведення позачергового засідання Ради для зміни виборчого законодавства.

Повний текст стенограми, опублікованої на сайті АП:

Після цієї зустрічі з лідерами франкцій, президент Володимир Зеленський вніс 22 травня до Ради два законопроекти – про внесення змін до закону про вибори (передбачав скасування мажоритарної системи та зменшення бар'єру для проходження партій у парламент до 3%) та про здійснення публічних закупівель під час виборчого процесу. Проте, на позачерговому засіданні Рада навіть не включила їх до порядку денного сесії.

За словами радника і представника Зеленського у Раді Руслана Стефанчука, 21 травня президент на консультаціях з лідерами фракцій домовився про компроміс, який було наступного дня внесено до зали. Проте, політики його не дотрималися і радник президента зауважив, що не побачив "великого бажання" у нардепів ухвалювати виборчий кодекс на засіданні Ради 22 травня.

Сам Зеленський у таких діях парламентарів побачив стару систему, "яка дає їм шанс подовжити політичне життя".

Що відомо про позачергові парламентські вибори?Президент України Володимир Зеленський 21 травня видав указ про розпуск Верховної Ради восьмого скликання. Позачергові вибори до українського парламенту відбудуться 21 липня 2019 року.

24 травня в Україні офіційно розпочалася виборча кампанія з позачергових виборів народних депутатів.

дострокові вибори до парламенту
Як відбуватимуться дострокові вибори-2019