Голова просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент в ефірі 24 каналу сказав, що у церквах зібралось мало людей завдяки заходам, які вони ввели.

Зверніть увагу Натовп на богослужінні у Святогірській лаврі: поліція відкрила провадження

"Я зауважу, що у Почаївській і Святогірській лаврах зазвичай кільканадців разів більше людей збираються на подібні богослужіння, але завдяки певним заходам, то тих людей було набагато менше. Тобто їх була в принципі мізерна кількість у порівнянні з тим, скільки їх буває зазвичай", – заявив митрополит Климент.

Священники
Святкування Великодня у Святогірській лаврі / Скриншот з трансляції телеканалу NewsOne

Священники
Жоден зі священників, попри натовп людей позаду, маски не мав / Скриншот з трансляції телеканалу NewsOne

Окрім цього, він додав, що його дивує така надмірна увага до Почаївської та Святогірської лавр, адже "адміністративні протоколи та кримінальні провадження були відкриті й щодо інших релігійних конфесій, зокрема на Західній Україні".

До слова Скільки порушень карантину було на Великдень: відповідь поліції

Як Церква рекомендувала святкувати Великдень

  • УГКЦ та ПЦУ закликали людей залишатись вдома та подивитись літургію онлайн. Вдома можна було прочитати молитву і покропити пасхальні страви свяченою йорданською водою.
  • УГКЦ проголосила диспензу, яка стосується обов'язку вірян у час великоднього посту приступати до таїнств причастя і сповіді.
  • У Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ освячували великодні страви з дотриманням усіх норм на вулиці упродовж суботи.

Коронавірус
Обмеження, які діють у період карантину / Інфографіка 24 каналу