Як кажуть протестувальники, український Євромайдан дуже надихає їх, бо люди боролися за свою свободу, передає Kyiv Post.

До теми: У Гонконгу зірвали китайський прапор, на вулицях – чверть населення міста, 1,7 мільйона людей

Після того, як фільм про Революцію Гідності показали на вулицях міста, влада країни затримала трьох активістів, які є лідерами багатомісячних протестів у Гонконгу.

У 2016 році українську стрічку "Зима у вогні" номінували на Оскар у категорії повнометражних документальних фільмів. Він став одним з найуспішніших фільмів про Революцію Гідності.


Жителі Гонконгу дивляться фільм "Зима в огні" / Фото Остапа Яриша


Жителі Гонконгу дивляться фільм "Зима в огні" / Фото Остапа Яриша

Попри те, що ми прийшли з різних культурних та історичних контекстів. Не зважаючи на відмінності між Україною та Гонконгом, наша боротьба за свободу і демократію – однакова. Боротьба України за звільнення від влади Росії відбивається в опорі Гонконгу комуністичному Китаю,
– сказав активіст Джошуа Вонг.

Покази фільму "Зима у вогні" можуть стати останньою краплею для влади Китаю. Євромайдан став дуже багатим джерелом натхнення для мешканців Гонконгу, вважає український активіст, глава Free Hong Kong Center у Києві Артур Харитонов. Також він зазначив, що у Китаї наразі ведуть активну антиукраїнську пропагандистську кампанію.

Режисер фільму Євген Афіневський 16 серпня звернувся до народу Гонконгу та висловив підтримку їхньому протестному руху. Він закликав залишатися сильними та єдиними.

Чому в Гонконгу протестують?Масові протести у Гонконгу почалися в першій половині червня – у відповідь на плани місцевої адміністрації внести поправки в закон про екстрадицію. Ці поправи дозволили б видавати підозрюваних в скоєнні злочинів у материкову частину Китаю.

Мешканці міста вважають, що це буде вирішальний крок до підкорення Гонконга материковому Китаю.

Згодом демонстранти почали вимагати розслідування застосування поліцією проти учасників протестів жорстких дій, а також відставки голови адміністрації Гонконгу Керрі Лем. Та головне у протестах – це намір захистити демократію.