Нагадаємо, Моравецький застеріг, що після завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2" ніщо не зупинить Росію від подальшої агресії в Україні. На думку польського прем'єра, якщо після будівництва "Північного потоку-2" виявиться, що українська газотранспортна система не потрібна, то "що зупинить Володимира Путіна піти на Київ?".
Читайте також: "Це робить членів НАТО вразливими": в Альянсі озвучили серйозні загрози з боку Кремля
"Це невдала заява. "Північний потік-2" – це комерційно вигідний і економічно обґрунтований проект, причому він економічно привабливий не лише для постачальника – Російської Федерації, – а й для одержувачів газу в Європі, перш за все Німеччини", – прокоментував Пєсков, передає ТАСС.
Він переконує, що у випадку будівництва "Північного потоку-2" економіка говорить сама за себе. Мовляв, альтернативний американський газ значно дорожчий.
Подібні інсинуації – це, напевно, з розряду спроб політизувати проект. Багато нападок, ми чуємо прямі погрози на адресу цього проекту з боку США. Ці ні що інше, як прояв нечесної конкуренції і спроба змусити європейців купувати невигідне їм дорожче американське паливо,
– заявили у Кремлі.
Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу. Однак Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.