Проте це лише перший крок щодо змінення здебільше проросійської позиції країн Глобального Півдня. А надалі потрібно здобути їхню підтримку української "формули миру" та засудження російської агресії. Про це 24 Каналу розповів політолог Тарас Загородній, наголосивши на певних інструментах, які дозволять це реалізувати.

До теми Сі Цзіньпін не поїде на саміт G20: чого він чекатиме

Надає більшої ваги дипломатії

Україна для посилення впливу на країни Глобального Півдня щодо їхньої підтримки нашої держави має необхідні засоби. А саме – дипломатію та продовольство.

Як Україна може схилити на свій бік країни Глобального Півдня: дивіться відео

"Тому в України є важелі впливу. У будь-яких перемовинах важлива наявність важеля. А продовольство, армія, зброя – це важіль, який надає українській дипломатії більшої ваги. Зокрема й на Глобальному Півдні", – зазначив Тарас Загородній.

Читайте також У Китаю та Індії свої інтереси: як вони використовують ситуацію в Росії

  • З початку повномасштабного вторгнення Пекін посідав нейтральну позицію щодо агресії Росії. Представник країни утримався під час голосування Ради безпеки ООН, яке засуджувало вторгнення Росії в Україну.
  • У лютому 2023 року Китай оприлюднив власний "мирний план" з 12 пунктів з політичного врегулювання війни в Україні. Зокрема в ньому йшлося про "повагу до суверенітету всіх країн" та засуджувались "загрози використання ядерної зброї".
  • В травні Китай підтримав резолюцію Генеральної асамблеї ООН, в якій Росія визначалась країною, що здійснила акт агресії проти України.
  • За інформацією видання Bloomberg за кілька днів до початку саміту G20 Китай "пом'якшив свою позицію щодо війни в Україні". Як пише видання, китайські посадовці, які беруть участь у обговоренні фінального комюніке саміту, дотримувались "більш м’якого підходу" до України порівняно з минулим роком.