Про це 24 каналу розповів кіборг, військовий ЗСУ та секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко. Він впевнений, що російсько-українська війна має навчити весь цивілізований світ не допускати кровопролитних воєн, "інакше буде зле".

Важливо Ліміт маневрів вичерпано: чи вдалося Путіну остаточно дотиснути Лукашенка

Військовий ЗСУ вважає, що Україна має працювати над тим, аби інші поневолені народи Росії теж мали право на самовираження, а у майбутньому, щоб вони стали незалежними державами.

Київ матиме справу із частинами Росії

На думку Костенка, саме із такими країнами, утвореними після розпаду Росії, Україна може у подальшому співпрацювати.

Секретар оборонного комітету Верховної Ради впевнений, що коли Росія програє у війні, всередині неї почнуться національні рухи, а народи Росії захочуть стати незалежними.

Думаю, ці процеси однозначно будуть і Україна їх має підтримати,
– сказав Костенко.

Водночас військовий вважає, що Білорусь має нести повну відповідальність за злочини у війні на рівні з Москвою.

Мінськ має відповідати за війну

Зокрема Мінськ має бути у всіх санкційних списках, а поруч із Путіним повинен сидіти Лукашенко та всі білоруські високопосадовці, які мали можливість впливати на рішення, але не робили цього.

Білорусь – ворог, що б ми не говорили. Це ворог, який за гарними словами і виправданнями намагається приховати, що вони надали свою територію для вторгнення і вбивства наших співвітчизників,
– сказав Костенко.

Він переконаний, що Білорусь нічим не відрізняються від росіян, адже не беручи участі у війні фізично, вони надають право робити це з їхньої території росіянам.

Це як прийшов сусід, взяв зброю і каже: ти тут постій, я а з твого двору когось вб’ю або по комусь постріляю,
– вважає Костенко.

Роман Костенко про співіснування з Росією після війни: дивіться відео

Чи вдасться Путіну "зламати" Лукашенка: останні новини

  • У суботу, 3 грудня, міністр оборони Росії Сергій Шойгу прилетів до Білорусі на літаку Путіна та підписав договір про "військове співробітництво".
  • Військовий експерт Олег Жданов вважає, що це було черговою спробою схилити Лукашенка вступити у війну проти України, але той виявився "міцним горішком".
  • Натомість політтехнолог Михайло Шейтельман переконаний, що візити російських силовиків до Білорусі – це поганий сигнал для Лукашенка. Кремль може готуватись до вторгнення в Білорусь та навіть убивства Лукашенка.