Енергосистема України ще не відновлена повністю після обстрілів. Про це розповів Володимир Кудрицький, голова правління НЕК "Укренерго", в інтерв'ю "Голосу Америки".

Дивіться також Уперше у світі, – в Укренерго розповіли, як захищатимуть енергооб'єкти від ракет

Чому відновлення триває так довго

Деякі одиниці обладнання виробляються десять місяців і ще три-чотири місяці доїжджають до України. Якщо просто надіслати запит на завод, щоб виробити автотрансформатор, або якусь потужну турбіну, або генератор на великий енергоблок, ти ще встанеш в чергу на рік-два, тому що це дуже дефіцитні ресурси на світовому ринку,
– пояснює Кудрицький.

За його словами, електростанції або великі магістральні підстанції споруджують декілька років. Щоб вибудувати енергосистему країни, потрібно 30 – 40 років. Тож зрозуміло, що відновити все, пошкоджене Росією, протягом 7 – 8 місяців на 100% неможливо.

Що відомо про масштаб пошкоджень в енергетиці

Росія пошкодила 70 великих енергетичних об'єктів України і безліч малих. Загалом в Укренерго характеризують збитки так: до половини об'єктів енергетики були пошкоджені, руйнувань зазнала кожна велика електростанція, теплова і гідро.

Водночас голова правління НЕК "Укренерго" запевняє: те, що можна було зробити, уже зроблено. Наприклад, ті ремонтні роботи, які планували зробити до зими.

Які плани на зиму

Енергосистему будуть відновлювати навіть під час холодів: це потрібно, аби повернутися на той рівень міцності, який був до обстрілів.

Зараз нам потрібно використати час, що залишився, щоб наростити перш за все спроможності електростанцій виробляти електричну енергію, щоб покрити споживання, яке буде збільшуватись під час холодів,
– говорить Кудрицький.


Що купити на випадок блекауту / Інфографіка 24 Каналу

Дивіться також Чи планують застосовувати графіки та відключення світла в листопаді: відповідь Міненерго

Поради щодо підготовки до блекауту

24 Канал регулярно збирає поради, як пережити можливий блекаут. Остання наша стаття на цю тему – як підготуватися до відсутності води під час можливих відключень світла.