Про затримання повідомили в телеграмі Офісу генерального прокурора та на сайті СБУ.
Читайте також: Вбивство Шеремета: суд змінив запобіжний захід Яні Дугарь
Відповідно до повідомлення, Левіна затримали працівники правоохоронних органів Болгарії. Вони співпрацювали з представниками Офісу генерального прокурора та Служби безпеки України.
Затримання підтвердили й в СБУ.
Це яскраве підтвердження того, що повне розслідування справи Катерини Гандзюк і покарання всіх виконавців, організаторів та замовників є вкрай важливим для всіх нас,
– заявив голова СБУ Іван Баканов.
За його словами, суспільство чекає результатів і служба цілеспрямовано рухається до того, щоб поставити в справі фінальну крапку.
Що відомо про Олексія Левіна
- За даними слідства, він є кримінальним авторитетом Херсонської області. Працював помічником депутата облради Миколи Ставицького, а також радником голови Херсонської облради Владислава Мангера. Хоча Мангера у суді це заперечив, додавши, що спілкувався з ним "як і з усіма іншими помічниками депутатів".
- 19 серпня 2018 року Левін покинув Україну. Після чого його оголосили у міжнародний розшук.
- У СБУ раніше повідомляли, що Левін є ключовою фігурою, яка пов'язує виконавців (групу Торбіна) і замовників (Мангера та інших).
- Саме через Левіна, за словами слідства, передавали гроші родинам інших підозрюваних у справі Гандзюк, щоб купити їхнє мовчання.
- У березні 2019 року "Слідство.Інфо" опублікувало відео. На ньому Левін розповідав про те, що нібито заступник голови Херсонської ОДА Рищук просив його "якось покарати Катерину Гандзюк".
- Влітку 2019 року справи щодо Владислава Мангера та Олексія Левіна об'єднали. Та призупинили їхнє розслідування через розшук Мангера.
- Мангер у суді розповідав, що саме Левін познайомив його з Ігорем Павловським – іншим фігурантом цієї справи.
- За словами адвоката, Левін наполягає, що не причетний до вбивства херсонської активістки. Проте не заперечує, що 17 серпня 2018 року зустрічався з підозрюваними Ігорем Павловським і Сергієм Торбіним.
Важливо! Обшуки у справі Гандзюк: чому правоохоронці активізувались лише зараз
Що відомо про інших винуватців злочину
- Четверо з восьми підозрюваних у нападі на активістку (Володимир Васянович, Микита Грабчук, Віктор Горбунов, В'ячеслав Вишневський) визнали свою провину і розповіли, що погодилися здійснити напад за грошову винагороду.
- 6 червня 2019 року суд виніс вироки п’ятьом співучасникам злочину: В'ячеславові Вишневському, Володимирові Васяновичу, Віктору Горбунову, Микиті Грабчуку, Сергієві Торбіну.
- 21 січня 2020 року Печерський суд заарештував Ігоря Павловського, одного з фігурантів справи про вбивство Катерини Гандзюк. Його ув’язнили до 4 березня.
Зверніть увагу: Хто такий Ігор Павловський і чому його заарештували у справі Гандзюк
Основне про вбивство Гандзюк
- 31 липня 2018 року у Херсоні Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Жінка зазнала численних опіків і перенесла кілька операцій. Напад здійснили вранці, коли вона вийшла з під'їзду дому.
- Однією з версій причини вбивства активістки також вважають і "лісову тему". У цьому контексті часто фігурують прізвища голови облради Владислава Мангера та колишнього голови ОДА Андрія Гордєєва.
- 4 листопада Гандзюк померла в лікарні від поліорганної недостатності та хімічних опіків 39% тіла, а 7 листопада її поховали у Херсоні.
Детально про справу Катерини Гандзюк читайте тут.