Такими міркуваннями з 24 Каналом поділився керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. На його думку, Росія хоче використати провокації на ЗАЕС з інформаційно-пропагандистською метою.

Дивіться також Є два сценарії: наскільки серйозними можуть бути масштаби теракту на ЗАЕС

Теракт як спосіб натиснути на Захід

Мусієнко вважає, що ядерний шантаж, який провадить Росія, сіє сумніви в скептиках української перемоги.

"Це підкидає їм їжу для розмірковувань, мовляв, не варто допомагати Україні перемогти. Ви ж бачите, на що готова піти Росія задля збереження окупованих територій", – пояснив військовий експерт.

Більшість держав світу й усі притомні люди чітко розуміють, що за провокаціями на ЗАЕС стоїть Росія. Але Росії, до певної міри, це навіть вигідно, адже це демонструє, наскільки сильним є її бажання зупинити Захід та Україну.

"Власне, провокації на ЗАЕС також є продовженням енергетичного терору Росії. Може йтися не лише про зупинку контрнаступу. Росія просто хоче завдати нашій економіці максимальної шкоди", – переконаний Мусієнко.

Олександр Мусієнко про те, як Росія розігрує карту ЗАЕС: дивіться відео

Чи постраждає російська армія від аварії на ЗАЕС

Не так давно з'явилося повідомлення, що Росія відводить свої сили від Запорізької АЕС. На думку Мусієнка, окупанти можуть відвести свої сили на відстань кількадесятьох кілометрів, де радіаційне ураження буде найсильнішим.

"Хоча з іншого боку, досвід підриву Каховської ГЕС показує, що Росія може прикриватися своїми військовими як аргументом, чому їм було не вигідно вчиняти теракт. Мовляв, нам не вигідно було вчиняти злочин, адже сами ми найбільше постраждали від нього", – розкрив пропагандистську тактику військовий експерт.

Росія не цінує життя своїх військових, кидаючи їх на штурми, як гарматне м’ясо. Їй нічого не заважатиме зробити це знову, підставивши під удар невелику частину своїх сил.

Ці провокації потрібно припинити. Їх не можна залишати без відповіді, адже, відчуваючи безкарність, Росія буде йти на ще більші злочини,
– переконаний Мусієнко.

Попри надзвичайно непросту ситуацію, світова спільнота ще може вплинути на Росію і запобігти аварії. Між Сполученими Штатами та Росією існують закриті канали комунікації, які можуть стати надважливим інструментом для вирішення цієї ситуації.

Аварія на ЗАЕС: що може статися

  • Ввечері 4 липня Генштаб Збройних Сил повідомив про можливі провокації на території ЗАЕС. У відповідь на це Росатом звинуватив у провокаціях Збройні Сили України. Станом на 5 липня ситуація залишається напруженою.
  • Росії не обов’язково підривати реактор: достатньо буде просто пошкодити насосну станцію. Якщо вона це зробить, у працівників АЕС буде близько доби на те, щоб впоратися із ситуацією.
  • Україна активно звертає увагу світу на можливий ядерний терор Росії. Так, 1 липня Володимир Зеленський провів ставку на Рівненській АЕС, а також розповів іспанському виданню про загрози від російських провокацій.