Так, ще у вересні 2019 року Саудівська Аравія дала сигнал світу, що іранський режим є глобальною загрозою. Про це 24 Каналу розповів головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджалах.

Варте уваги Це лише початок, – політолог пояснив, що показала "бавовна" в Ірані

Захід побачив, що Іран є глобальною проблемою

На жаль, на Заході сприйняли Іран як регіональну загрозу – проблемою Ізраїлю та арабських країн. Американський президент Джо Байден змінював політику свого попередника Дональда Трампа.

Байден заявляв, що з Іраном можна домовитися та знімати санкції, тобто країні робилися величезні поступки. Однак все змінилося після того, як Іран став на бік Росії та почав постачати їй озброєння.

Іранський режим став на бік Росії та почав передавати дрони. Тоді Євросоюз побачив ці дрони не в Сахарі у Саудівській Аравії, а в європейському небі й одразу всі прийшли до висновку, що іранський режим дійсно є загрозою,
– сказав головний редактор порталу "Україна по-арабськи".

Фараджалах пояснив, чи є український фактор у вибухах в Ірані: дивіться відео

Ірану дали сигнал

Президент Єгипту заявляв, у разі якщо Іран спробує здійснити будь-які спроби атакувати арабські країни, вони будуть разом захищатися та воювати проти Ірану. Водночас прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху вважає справою життя покінчити з іранською ядерною програмою.

Однак усі умовні союзники наразі не ухвалили рішення щодо початку серйозних дій проти Ірану. Нещодавні нічні удари по Ірану не можуть його "знекровити", але це сигнал. Ймовірно, Ірану хотіли продемонструвати наступне:

  • вибухи лунали на об'єктах з виготовлення дронів за те, що Іран вдарив ними по союзниках, а також передав Росії;
  • центри з виготовлення боєприпасами, оскільки будь-яка країна потребуватиме багато снарядів для спроби відбити атаку;
  • нафтопереробні об'єкти, оскільки нафта є інструментом фінансування для Ірану всіх його сил.

"Так, український фактор тут присутній, але він не головний", – підсумував головний редактор порталу "Україна по-арабськи".

Іран вимагає пояснень від України

  • У ніч проти 29 січня в Ірані невідомі безпілотники атакували оборонний комплекс. Відомо, що вибухи пролунали у кількох іранських містах. Зокрема, на об'єктах із виготовлення боєприпасів та нафтопереробному заводі.
  • На інцидент відреагували в Офісі Президента України. Радник очільника ОПУ Михайло Подоляк лаконічно констатував, що "Україна попереджала Тегеран". Утім, деталей цього інциденту не озвучив.
  • 30 січня МЗС Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані через "коментарі щодо удару безпілотника". Видання Alarabiya зазначило, що очільник політбюро у справах Євразії вручив українському дипломату лист із закликом негайно надати офіційні роз'яснення від уряду України.
  • Михайло Подоляк прокоментував виклик українського посла в Ірані. Він наголосив, що у війні є певна логіка і якщо країна бере безпосередню участь у війні, як-от передача дронів Росії, то має розуміти наслідки своїх дій. Тож жодних претензій до нашої держави Іран не повинен мати, оскільки це наслідки його власних дій.
  • Водночас радник голови ОПУ підкреслив, що Україна немає до атаки жодного відношення. Ба більше, наша держава на відміну від Ірану та Росії не втручається у суверенні справи інших країн.