Північноатлантичний альянс не буде відправляти свої війська на територію нашої держави. Однак країни-члени НАТО зобов'язалися навчати Збройні Сили України. Про це розповів генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Дивіться також Генсек НАТО відреагував на "пропозицію" Путіна щодо України

Чому НАТО не хоче відправляти свої війська

НАТО з самого початку заявило, що підтримує Україну. Ми справді надали велику підтримку Україні. Ми у НАТО домовилися, що здійснюватимемо підготовку українських військових,
– заявив Єнс Столтенберг.

Однак, за словами Генсека НАТО, Північноатлантичний альянс не є стороною "конфлікту", аби втручатися таким чином. Тому, як пояснив Столтенберг, це відкидає можливість відправки західних військ до України.

"НАТО завжди підкреслює, що ми не є стороною конфлікту. Тому ми не посилаємо наші війська в Україну", – наголосив він.

Як почалися розмови про відправку західних військ в Україну

  • Наприкінці лютого Еммануель Макрон висловив думку про відправлення військ НАТО до України. Проте зауважив, що на той момент не було консенсусу в цьому питанні. Він також вказав, що це може стати актуальним у майбутньому і закликав не відкидати таку ідею.
  • Українське МЗС пояснило позицію Макрона. Дмитро Кулеба сказав, що французький президент мав на увазі направлення інструкторів для підготовки українських солдатів. Міністр наголосив, що Київ ніколи не просив у партнерів направити в Україну військових, бо пишається власними.
  • Натомість посол Франції в Україні Ґаель Весьєр заявив, що деякі країни підтримали ідею Еммануеля Макрона щодо направлення військ до України. На його думку, зараз немає "червоних ліній" і не треба утримуватися від чогось, навіть якщо буде необхідність щодо присутності військ в Україні.
  • Повідомляли про декілька можливих сценаріїв використання французької армії в Україні. Деякі з них передбачали пряму участь у боях проти російських військ, зокрема в обороні Одеси від окупантів. Президент Макрон вважає, що Україні потрібна допомога.
  • Раніше президент Франції закликав лідерів країн Європейського Союзу не бути боягузами. Він, згадуючи про повномасштабне вторгнення Росії на територію нашої держави, дав зрозуміти, що Європі доведеться бути мужньою.