Володимир Зеленський розповів у інтерв'ю видавництву AP про спосіб, який допоміг би Україні змінити хід військових дій.

Дивіться також Не тільки на нафтовій, але ще й на газовій "голці": Європа не відмовилася від російського газу

Що потрібно для зміни вектора війни

Президент України зазначив, що хоче, аби Україна наростила власне виробництво зброї та не залежала в цьому плані від зовнішніх чинників.

Зеленський зауважив, що сподівається на отримання від західних союзників ліцензій на виробництво та ремонт техніки. Також президент обмовився і про надання дешевої позики для фінансування таких планів.

Україна виділяє значну частину свого бюджету на виробництво зброї, включно з безпілотниками. Той рівень виробництва, який є на цей час, є недостатнім, аби переламати хід війни з Росією, яка має значні ресурси,
– сказав Зеленський.

Тому президент України заявив, що розраховує отримати від Заходу вищевказані кредити та ліцензії.

Також він наголосив, що Росії не можна дозволяти обходити санкції для створення зброї, яка використовує частини, отримані з усього світу.

Головний страх Росії

Очільник України зазначив, що у розмові з президентом США Джо Байденом він сказав, що Путін боїться, щоб Україна стала самодостатньою у військовому плані.

Росія розуміє, що всі її плани щодо дестабілізації, експансії та окупації України закінчаться,
– підсумував Зеленський.

Зеленський зазначив, якщо українське виробництво стане потужним, то Україна залежатиме здебільшого від самої себе.

Військова допомога Україні: останні новини

  • В України є можливість отримати давно обіцяні далекобійні бомби GLSDB. Вони можуть уражати передусім ті об'єкти, що розташовані в тилу ворога, порушувати логістичні зв'язки тощо. Проте говорити, що ці бомби докорінно змінять хід війни, поки не варто.
  • Проте до кінця 2023 року Україна не отримає далекобійні авіабомби. Першу велику партію реактивних бомб, які США адаптували для завдання ударів на відстані до 160 кілометрів, Україна може отримати не раніше 2024 року.
  • США зосередяться на трьох напрямках у допомозі Україні взимку. Перш за все, це посилення української протиповітряної оборони. Також допомогу планують надати і у зміцнення енергетичної інфраструктури нашої держави.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джона Кірбі відзначив, що нашій країні союзники надали захисне обладнання, зокрема спеціальні сітки, арматуру та бар'єри HESCO, щоб захистити важливі об'єкти. А також Кірбі наголосив про передачу Україні резервного обладнання та матеріалів, у тому числі високовольтних автотрансформаторів, промислових паливних генераторів та мобільне автономне обладнання.