Свою позицію Роберт Фіцо озвучив в інтерв'ю словацькому телеканалу TA3, яке цитує видання ČTK. Перед цим прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала ініціював призупинення двосторонніх урядових консультацій, пише 24 Канал.
Дивіться також Словаччина проти відправки військ НАТО в Україну: у Міноборони країни запропонували альтернативу
Фіала заявив про "розбіжності в поглядах" щодо ключових питань у зовнішній політиці країн.
Що відомо про позицію Фіцо
Ні мене завтра не буде, ні пана Фіали тут не буде, яка з цього користь? Послати повідомлення у Словаччину, що хтось розчарований словацьким прем'єр-міністром. Це речі, які не належать нормальному, сучасному дипломатичному лексикону,
– сказав Фіцо.
Проте політик запевнив, що йому не байдуже на чесько-словацькі відносини. За його словами, відносини між чехами та словаками є занадто цінною річчю, щоб "хтось утилітарний з якихось вузьких політичних міркувань ставив їх під загрозу".
Далі Роберт Фіцо сказав, що Словаччина:
- продовжуватиме суверенну зовнішню політику;
- Україна, яка вже понад 2 роки протистоїть повномасштабному вторгненню Росії, потребує "припинення вогню і мирних переговорів".
Дивіться також На скільки Україні вистачить 800 тисяч снарядів: полковник ЗСУ в запасі назвав імовірний строк
Що цьому передувало
- Чехія заявила про рішення призупинити переговори з урядом Словаччини. Причиною Прага назвала те, що між урядами є суттєві розбіжності в зовнішньополітичних питаннях щодо російської війни в Україні.
- У відповідь за це словацький прем'єр Роберт Фіцо заявив, що чеський уряд вирішив поставити під загрозу у чесько-словацькі відносини. Водночас запевнив, що нібито уряд Словаччини говорить про мир.
- Тут же Роберт Фіцо додав, що рішення Чехії не вплине на суверенну політику Словаччини.
- Варто додати, що прем'єр-міністр Словаччини заявив, що вони не підуть на те, щоб відправити свої війська в Україну. Водночас глава Міноборони Словаччини Роберт Калиняк сказав, що в Україну слід повернути боєздатних чоловіків, які виїхали за кордон.
- Перед цим очільник МЗС Словаччини Юрай Бланар потиснув руку Сєргєю Лаврову. Роберт Фіцо заявив, що такий вчинок є прикладом "збалансованої та суверенної зовнішньої політики Словаччини щодо всіх сторін світу".