Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко, зауваживши, що в голові у російського суспільства усе навпаки. Мовляв, нікуди президенту їздити не треба, бо "не царська то справа". До слова, саміт G20 стартував 9 вересня в Індії.
До теми Цим скористаються США: чому Путін та Сі відмовились їхати на саміт G20
У цьому ті росіяни, які підтримують російського диктатора, не бачать жодної проблеми. Окрім бункерного діда, на саміт G20 в Індію не поїхав і Сі Цзіньпін.
"Щодо Путіна – все чітко зрозуміло. Він просто боїться їздити, ніяка це не підтримка Сі. Він просто боїться, що його там або арештують, або вб'ють", – сказав Яковенко.
Мовляв, російський диктатор добре розуміє ситуацію, в якій перебуває. Однак, окрім цього бункерний дід боїться ще дещо. Путін дуже погано знає історію, однак деякі історичні факти таки засвоїв. Президент Росії напевно знає, як скинули від влади Микиту Хрущова, коли той поїхав відпочивати, та як "прибрали" звідти Михайла Горбачова.
Думаю, що і це побоювання в нього є, що не треба надовго залишити трон, інакше на троні запанує хтось інший,
– зауважив російський опозиційний журналіст.
Саме це пояснює те, чому щоразу на якісь міжнародні форуми замість себе Владімір Путін відправляє не "друге обличчя". Так, наприклад, на міжнародних зустрічах багато говорять про економіку. Туди замість бункерного діда їздить міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров.
Які страхи має Путін: дивіться відео
Лавров замість "другого обличчя"
Якщо говорити про ранги, то Лавров там навіть не на 2-му чи на 5-му місці. До того ж він ані трохи не розуміється в економіці. Так на саміт G20 мав би поїхати голова російського уряду Міхаіл Мішустін.
Однак його Путін не збирається представляти як своє "друге обличчя", адже розуміє, що так може скластися враження, що Мішустін саме та людина, з якою "можна мати справу".
"У Заходу може скластися враження, і багато у кого складається, що "непогано було б". "З Путіним мати справу не можна категорично, а Росію кудись дівати треба. Нумо мати справу не з Путіним, а з Мішустіним", – додав Ігор Яковенко.
Саме це дуже лякає президента країни-агресорки. Так всередині Росії може скластися коаліція із верхівки оточення Путіна, яка дуже "страждає" від війни та розуміє, що стала гірше жити саме через бункерного діда. Мовляв, ці люди можуть згадати про інструменти зміни влади. Цього російський диктатор боїться і тому нікуди не їде, а відправляє Лаврова.
Третього не дано: або блазень, або бюрократ
Глава російського уряду прекрасно розуміє, що Путін може його "прибрати", тому поводить себе тихо.
Мішустін мовчить. Прекрасно розуміє, що йому ні в якому разі не можна на себе приміряти "шапку Мономаха", адже голову відвернуть одразу,
– зазначив російський опозиційний журналіст.
Так російський прем'єр поводить себе ніби як "технічний співробітник", а не політик. Адже в диктаторському режимі склалося так, що "політик" в Росії має бути лише один – Владімір Путін. А всі інші повинні мати або ролі "бюрократів", або "блазнів".
Путін боїться куди-небудь їздити
- В Індії 9 вересня розпочався саміт країн "Великої двадцятки". Туди запросили Владіміра Путіна, попри ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду. Утім російський диктатор туди не поїхав. Туди відправили очільника російського МЗС Сєргєя Лаврова.
- Реджеп Ердоган анонсував візит російського диктатора до Туреччини. Туди президент Росії мав приїхати у серпні. Однак, згодом стало відомо, що Владімір Путін туди не поїде. Натомість президент Туреччини сам відвідав бункерного діда. Ердоган та Путін зустрілися в Сочі 4 вересня.
- Російський диктатор мав поїхати на саміт країн БРІКС у ПАР наприкінці серпня. Однак, туди замість Путіна поїхав міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров. А бункерний дід взяв участь онлайн. Раніше він заявляв, що буцімто "не вважає важливішою, ніж присутність у Росії зараз" свою присутність на цьому саміті.