Під час свого виступу президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що в Україні буцімто загинули більш ніж 100 тисяч" військових ЗСУ і згодом цей фрагмент опублікували на її сторінці у твітері. Це неабияк здивувало українців, оскільки українська сторона говорить про інші цифри.
До теми Уже майже 90 тисяч окупантів поїхали до Кобзона: втрати ворога станом на 30 листопада
Глава Єврокомісії видалила відео
Після того, як фон дер Ляєн оприлюднила це відео, під цим постом посипався шквал запитань. Користувачі твітера питали, звідки ці дані й чи не могла часом глава Єврокомісії сплутати сумарні втрати (разом з пораненими) з остаточними.
Згодом Урсула фон дер Ляєн видалила це відео й залила нове, у якому вже немає цього моменту. Пізніше директорка з комунікацій глави ЄК Дана Спінант пояснила, що ці дані про втрати були взяті з зовнішніх даних і справді, вони говорять не лише про вбитих, а й поранених.
Красно дякую тим, хто вказав на неточність цифр у попередній версії цього відео. Використана оцінка із зовнішніх джерел мала стосуватися втрат, тобто як убитих, так і поранених, і мала на меті показати жорстокість Росії,
– написала Дана Спінант.
У Зеленського відреагували на заяву фон дер Ляєн
24 каналу речник президента України Сергій Никифоров повідомив, що не володіє інформацією, звідки у Єврокомісії взяли таку статистику. Проте він наголосив, що інформація про втрати дуже чутлива і її повинні озвучувати лише: Головнокомандувач, міністр оборони або Верховний головнокомандувач України. І довіряти даним щодо втрат України потрібно лише з цих джерел.
Інформація про втрати вона є чутлива і дуже важлива, її можуть озвучувати президент, Головнокомандувач і міністр оборони,
– наголосив Никифоров.
Він нагадав, що Валерій Залужний та Володимир Зеленський вже озвучували колись суміжні втрати українських сил і настане час, коли вони знову це зроблять. Проте це станеться тоді, коли наші лідери вважатимуть за потрібне.
При цьому Сергій Никифоров підкреслив, що Україна повністю підтримує другу частину заяви Урсули фон дер Ляєн про те, що всі винні мають бути покарані.
Разом з тим ми абсолютно згодні з другою частиною заяви пані Урсули. Про те, що усіх винних в агресії проти України потрібно покарати й притягнути до відповідальності, а збитки, які зазнала Україна, потрібно компенсувати зокрема із заморожених російських активів,
– додав Никифоров.
Що варто знати про втрати ЗСУ
- На даному етапі розголошення інформації про втрати української армії може нашкодити. У Міноборони неодноразово закликали не поширювати фейки про кількість загиблих воїнів ЗСУ.
- Наприкінці серпня Головнокомандувач Валерій Залужний повідомив, що на війні загинули майже 9 тисяч героїв.
- 9 листопада генерал армії США Марк Міллі повідомив західним ЗМІ, що втрати російських військових в Україні перевищили 100 тисяч убитими та пораненими й українські Збройні сили, "ймовірно", зазнали таких самих втрат. Та в РНБО спростували його заяву.
- У різний період Володимир Зеленський та РНБО озвучували приблизні дані про втрати. У вересні президент сказав, що Україна орієнтовно втрачає близько 50 воїнів за добу. А наприкінці травня та на початку червня, коли ворог активно наступав на Донбасі, українська сторона втрачала від 60 до 100 героїв на день.
До теми – чому в ЄС шокували заявою про втрати ЗСУ: дивіться відео