Серед вимог зі сторони Наришкіна була і необхідність агресивних дій з дискредитації українських спецслужб. Про це повідомляє керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук з посиланням на джерела у Білорусі.

Читайте також: З Лукашенком домовлятися ні про що не можна, він міцно домовився з Росією, – Кравчук

При цьому зазначається, що до того, як у Білорусі затримали Шаройка, СБУ в Україні затримала жителя Чернігівської області, який в липні 2017 року під час чергової поїздки до РБ був завербований білоруськими спецслужбами і займався шпигунством проти України. Однак у відповідь на це Білорусь не планувала проведення провокації зі сторони КДБ проти українського журналіста. Допоки на зустріч з Лукашенком не приїхав Наришкін.

Як завжди в подібних ситуаціях, коли Кремлю щось потрібно від керівництва Білорусі, Лукашенко отримав від російської сторони непрозорий натяк щодо можливого "погіршення економічного співробітництва" з РФ. Як показує досвід, подібний натяк завжди діяв на Лукашенка безвідмовно, що сталося і цього разу,
– зазначив Дмитро Тимчук.

Читайте також: Я так званих "українських западенців" добре пізнав, це працьовиті та порядні люди, – Лукашенко

Окрім провокації проти України, ця справа мала і суто білорусько-російський "відтінок". Так, під час зустрічі Лукашенко з Наришкіним обговорювали ситуацію у білоруських спецслужбах, а саме – питання протистояння керівників КДБ РБ та Оперативно-аналітичного центру при президенті РБ (ОАЦ). При цьому Наришкін абсолютно чітко висловив позицію щодо підтримки Кремлем глави КДБ РБ Валерія Вакульчика. У відповідь на такі заяви, Лукашенко призначив у ОАЦ Андрія Павлюченка, який до цього очолював Службу безпеки президента Республіки Білорусь, і збільшив фінансування Центру в 1,5 рази.

"Таким чином, у владних ешелонах Білорусі відбулася різка зміна балансу сил. Протистояння глав КДБ і ОАЦ, яку колись пом'якшував своєю позицією Лукашенко як "верховний суддя", змінюється на статус ОАЦ як головного стратегічного інструменту в руках президента РБ. Так що поки в Кремлі п'ють шампанське за свого ставленика – голову КДБ РБ Вакульчика, і радіють "шпигунським скандалам" в Білорусі, Лукашенко веде свою гру. Стратегічно прекрасно розуміючи, що, повністю розв'язавши руки своєму КДБ, він остаточно загрузне в павутині Кремля. А це неминуче поставить хрест на авторитарної імперії "бацьки", що тому навряд чи імпонує", – зазначив Дмитро Тимчук.

Як приклад наводиться той факт, що попри заяви КДБ Білорусі про те, що в Шаройко була ціла потужна мережа агентів, у тому числі серед ряду високих воєначальників з Генштабу ВС РБ, неугодних КДБ, жодного затримання чи звільнення не відбулося.

Читайте також: Сьогоднішня держава Білорусь – ворог для нас