Натомість росіяни остаточно закріпили за собою звання брехунів, терористів й порушників домовленостей. Про причини війни, звільнення Херсона та переговори з окупантами – читайте в ексклюзивному інтерв'ю з радником голови Офісу Президента Михайлом Подоляком, яке транслював 24 канал.
Читайте також Україна поверне окуповані території: для цього потрібно тільки одне
Чому росія пішла війною на Україну
24 лютого росія підступно напала на Україну, розпочавши масові вбивства людей та знищення міст. На думку Подоляка, причин цьому декілька:
- Бажання захопити українські території;
- Протистояння цінностей – свободи й тиранії;
- Конкуренція за ринки збуту;
- Підтримка іміджу росії як держави, яку потрібно боятися.
Сьогодні ми поставили на коліна їхню репутацію монстра. Це не дозволить їм почати переговори або ж вийти з війни. Вони будуть максимально нас ненавидіти й хотіти вбити. А це вже психіатрія,
– наголосив Подоляк.
Чи достатньо зброї для звільнення Півдня
Ми надзвичайно потребуємо західної зброї. Однак важливо не лише те, скільки її буде, а й те, щоб вона постачалася постійно. Адже контрнаступ і деблокада територій відбувається вже й триватиме надалі.
Якщо зброя буде збільшуватися, усе виглядатиме масштабніше. Не один населений пункт, а одразу 10. Не 100 – 200 загиблих росіян, а 1000. Усі ці маленькі речі будуть характеризувати процедуру звільнення України від окупантів,
– сказав він.
Ба більше, "ефектне" знищення ворога дозволить викликати у росіян паніку, деморалізацію і страх. А усе це – найкращі передумови для бунту, який стане руйнівним.
Про деблокаду Херсона
Процес звільнення Херсонщини від російських загарбників триває. ЗСУ зупинятися не збираються. Михайло Подоляк заявив, що наразі жодних переговорів з росією чи припинення вогню не буде.
"Я бачив багато спекуляцій, вже йде політична гра щодо цього… Але немає програми зупинки деблокади і знищення російських окупантів на будь-якій території України. Це ключове", – заявив Подоляк.
Домовлятися з росією не має сенсу
Сьогодні російські агенти дедалі активніше закликають сідати за стіл переговорів. Але з країною, яка звикла вбивати та нехтувати будь-якими домовленостями, говорити не має сенсу.
Річ у тім, що росіянам сьогодні важливо зафіксувати статус-кво, щоб зберегти "територіальні надбання". Крім того, окупанти прагнуть зафіксувати свою "перемогу", адже вони забрали в України частину територій. Перемир'я сьогодні – це винятково деморалізація. Через деякий час вони знову почнуть наступ за новими вигаданими причинами.
Будь-які перемовини із філософської, практичної чи економічної точки зору – для України не вигідні,
– підкреслив Подоляк.
Розмовляти із росіянами можна буде лише у тому випадку, коли вони будуть отримувати суттєві тактичні поразки на полі бою.
Третій етап війни
Наразі логістика російських окупантів серйозно підірвана. Подоляк наголосив, що з появою РСЗВ HIMARS почався третій етап війни, який виділяється регулярними "бавовнами" в тилу окупантів.
Українські військові продовжують нищити склади боєприпасів, оперативно-тактичні центри тощо. Крім того, обстріли з російської артилерії знизилися у 10 разів.
З часом в України буде все більше західної зброї, тому такі удари лише зростатимуть. У такий спосіб підрозділи ЗСУ зможуть серйозно зірвати тилове забезпечення росіян, що допоможе їх поступово відтискати з окупованих територій.
Чому буде так? Бо ми маємо мінімізувати втрати особового складу. Для нас воїн – це людина, яка усвідомлено йде захищати свою сім'ю. Це – фантастичні люди,
– наголошує Подоляк.
Куди мають піти гроші за продаж зерна
Відновлення продажу зерна – важливе завдання для України та світу. Радник голови ОП зауважив, що наразі нам потрібно вирішити декілька нагальних потреб:
- Зброя – її повинно бути багато, адже не вся зброя є безкоштовною, багато чого ми маємо купувати;
- Компенсації та соціальні виплати – люди через війну втратили житло, роботу та інше. Тому держава має забезпечити їх;
- Інфраструктура – потрібен ремонт доріг, аби постачати ту саму зброю на фронт.
На все це потрібно витрачати багато грошей, ми маємо їх заробляти. Адже можна приходити і просити гроші, але нам у потрібній нам кількості їх не надають, бо у кожної країни є своє бачення того, як потрібно ці кошти використовувати,
– говорить Михайло Подоляк.
Він додав, що прибуток від зерна – це плюс 10 мільярдів доларів до нашого бюджету, які потрібно спрямувати на вищезгадані цілі.
Важливо знати Класична російська шизофренія, – у Зеленського потролили лаврова за його чергову одіозну заяву
Про звільнення Баканова
Президент України Володимир Зеленський звільнив з посади голови СБУ Івана Баканова. Радник голови ОП пояснив, що рішення пов'язане з недостатньо ефективним керуванням структурою, яку очолював Баканов.
"Це не лише питання Херсона. Звісно, є питання, чому в Херсоні все так відбувалося. Як і з військового боку, так і з боку СБУ. Ймовірно, президент очікував від Баканова аналізу, чому ситуація склалась саме так, як склалась. Але ми цього аналізу не отримали", – пояснює Михайло Подоляк.
Наразі триває розслідування. Мовиться саме про загальний розбір того, що відбувалось у всіх наших областях після початку повномасштабного вторгнення.
Подоляк наголосив: керування такою важливою структурою, як СБУ, під час війни має бути справді дієвим.
Що Україна отримає від визнання росії державою-спонсором тероризму
Країна, яка здійснює терор мирного населення, обстрілюючи міста крилатими ракетами, має бути покарана. Так, сьогодні визнання росії державою-спонсором тероризму є надважливим. Як наслідок ми отримаємо повну ізоляцію держави-агресорки – навіть від прихильників нейтралітету – країн Латинської Америки, Африки, Індії, Китаю тощо.
"Статус "спонсор тероризму" більш жорстко регламентує бізнесові, економічні та фінансові відносини з цими країнами. Вони матимуть мотивацію суттєво зменшувати обсяги торгівлі з росією", – пояснив Подоляк.
Це дозволить остаточно розірвати усі залишки фінансових відносин росії з цивілізованим світом.
Загроза нападу з боку білорусі
З першого дня війни білорусь є фактичним її учасником, адже надала свої території для обстрілу українських міст російськими ракетами. Загроза ударів була і залишається реальною, однак ймовірність наступу невелика. В ОП вважають, що білоруська армія імітуватиме готовність нападу на Україну ще дуже довго.
Треба розуміти, що білоруське суспільство – не російське. Там взагалі не розуміють війн, саме люди категорично проти війни. Тому у білорусі таких настроїв, як у росії, немає,
– переконаний Михайло Подоляк.
Що ж до лукашенка, його слова не мають жодної ваги. Тож сприймати серйозно його чудернацькі заяви не треба.
Чому росіяни – не люди
Попри жорсткі реалії життя – небезпеку, страх, втрати – українці залишаються людьми. А от боротися нам доводиться з нелюдами, які насолоджуються смертю й вмиваються кров'ю.
Радник голови ОП зауважив, що росія керується іншими принципами життя, адже перебуває в іншій системі координат. Тож пояснити росіянам, що не можна бити крилатими ракетами по мирному місту – неможливо. Навпаки, у їхніх очах кривава пелена, і вони хочуть ще більше ракет.
Не пропустіть Схожий на росіян, – в ОПУ прокоментували одіозні заяви киви
росіяни насолоджуються смертями, які вони бачать у прямому ефірі, і вони дуже вкладаються в це емоційно та грошима,
– сказав Подоляк.
Врешті-решт світ має усвідомити, що у такому вигляді, як сьогодні, росія має перестати існувати.
Ексклюзивне інтерв'ю з Михайлом Подоляком: дивіться відео