Про це у ефірі 24 Каналу розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь. Україна вже заявляє про потреби в далекобійній зброї.

До теми Попри танкову дилему, новий "Рамштайн" був успішним, – військовий оглядач

На засіданні "Рамштайн" міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україні необхідна ремонтна техніка, системи ППО та посилення наступальних можливостей – танки, гаубиці, боєприпаси. Водночас Президент України Володимир Зеленський говорив про винищувачі F-16 американського зразка та про Atacms – далекобійну артилерію.

Далекобійна зброя на майбутнє

Самусь пояснює це тим, що міністр оборони виконує поточні завдання, говорить про те, що нам необхідно в найближчі місяці. Натомість президент працює на перспективу.

Міністр оборони говорить про питання, які уже почали вирішуватися. Найближчим часом, зауважив експерт, проблема з танками, наприклад, може бути цілком вирішена.

Питання про винищувачі та Atacms – це вже наступне завдання. Звісно, якщо ми говоримо про звільнення Криму, то нам потрібні і F-16, і Atacms для того, щоб зберегти наших солдат,
– підкреслив Солонтай.

Далекобійні ракети та подібні літаки дозволять Україні фактично діяти по усій території окупованого Криму і підвищать наші бойові спроможності для деокупації, наголосив спікер.

Солонтай про збройні потреби України: дивитись відео

Засідання "Рамштайн" 20 січня: що відомо

  • На останній зустрічі у форматі "Рамштайн" західні партнери поки не домовилися про передачу танків для України. Однак цей процес триває.
  • Фінляндія надасть Україні важке озброєння і боєприпаси.
  • США оголосили про новий пакет військової допомоги для України. У ньому, зокрема, будуть ракети для ЗРК NASAMS.
  • Польща пообіцяла надати ЗСУ зенітні установки С-60 та 70 тисяч боєприпасів до них, 42 бойові машини піхоти та 155-міліметрові гаубиці КРАБ.