Про це 24 Каналу розповів головний консультант національного Інституту стратегічних досліджень Іван Ус. Та загалом існують ознаки того, що Росія готується до затяжної війни.
Важливо "Росія має йти вже у ва-банк": Данілов пояснив, чого чекати від ворога у роковини вторгнення
Росія фізично не спроможна на довгу війну
Ус зазначив, що Росія готується до "гри у довгу" у війні, але фізично на це не здатна. Вона планувала захопити Київ за 4 дні, а Україну – за місяць. Утім світ не був готовий до такої війни. Після завершення Холодної війни, бюджет країн НАТО на оборонний сектор складав усього 2%.
Зараз ситуація змінилася, тому що період, коли думали, що таке неможливо, пройшов. Однак через те, що такий період був країни Заходу не були готові одразу надати Україні всю необхідну допомогу й озброєння, бо в них самих не так добре з цим було, адже це підірвало б їхню боєздатність, бо не готувались,
– зауважив головний консультант національного Інституту стратегічних досліджень.
Він додав, що нині на Заході нарощують військове виробництво, тому допомогу Україні будуть розширювати. Крім того, на це впливає і зменшення газової й загалом енергетичної залежності Євросоюзу від Росії.
Ус про те, що Росія не здатна "грати у довгу" у війні: дивіться відео
Росію треба ізольовувати
За словами головного консультанта національного Інституту стратегічних досліджень, чим більше Росію виштовхуватимуть з міжнародної арени, тим менше країн будуть хотіти мати з нею стосунки. Зокрема раніше нейтрально проросійський Китай тепер розуміє, що співпрацювати з Росією невигідно.
"Одна справа, коли ти поруч з країною, яка щось досягне, а інша справа, коли ти поруч з країною, яка втрачає. Сподіваюсь, що тиск на Росію збережеться з боку міжнародних інституцій. Однак не треба забувати інші складові, зокрема, спортивні федерації", – наголосив Ус.
Як він зазначив, заяви про те, що потрібно повертати на міжнародну арену російських спортсменів, бо вони не винні – маячня. Вони є платниками податків, а отже спонсорами війни. Так, певною мірою населення Росії є заручниками уряду, але вони мали б висловлювати бодай якесь невдоволення.
Санкції проти Росії: останні новини
- Санкції проти Росії продовжують затягувати зашморг як навколо самої країни, так і Путіна. Особливо сильно відчуваються наслідки ембарго на нафту.
- Наразі Росія має дефіцит бюджету на рівні близько 56 мільярдів доларів. Ба більше, він зростатиме і надалі.
- У Росії з новою силою розгорнулася війна за активи. Цю тему розгойдують люди, які потрапили під санкції й живуть не на території країни-агресорки.