За словами експерта, продовження девальвації гривні почалось декілька днів тому, але девальвація гривні до девальвації рубля не має відношення. Він додав, що уряд виправдовує падіння гривні за такими аргументами — війна на сході України та девальвація рубля.

Наша залежність від російської економіки в цьому році дуже зменшилась як в експортному відношенні, так і в імпортному,
— каже Андрій Новак.

Економіст зазначив, що зменшилась навіть психологічна залежність від того, що відбувається з рублем, і від того, що відбувається з гривнею.

Читайте також: НБУ вже давно не контролює курс гривні, — експерт

Новак додав, що в часі війни масштабні валютні спекуляції продовжуються. В цих умовах Нацбанк самоусувається від процесу, він виставляє на аукціони "смішні" суми по 3-5 мільйонів доларів за більш привабливим курсом для банків.

За допомогою валютних спекулянтів банки на чорному ринку продають валюту вже за зовсім іншим курсом. Тобто — політика НБУ сама підживлює девальвацію,
— пояснює експерт з економічних питань.

Андрій Новак вважає, що сьогодні головне, аби НБУ повернувся до своє функції. А поки — стратегія Національного банку відсутня. Він додав, що від гривні не треба відмовлятись.

Банки притримують валюту, бо очікують, що курс буде рости,
— каже економіст.

"Якщо заощадження дозволяють купувати нерухомість – робіть це, бо після війни ціни виростуть. А якщо на нерухомість не вистачає — тоді товари довготривалого вжитку: техніку, машини та інше", — говорить Новак.

Можливо дійде до того, що на голову НБУ будемо запрошувати іноземця,
— зазначив експерт.

Він каже, що на український уряд ніяких надій вже не має та зазначив, що МВФ не задоволена тим, як використовувались кредитні ресурси, які надавались Україні.