Про це 24 каналу в екслюзивному коментарі розповіла тітка політв'язня Людмила Шумкова.

Читайте також: Голодний протест українських політв'язнів: як це було і до чого призвело

Він тиждень тому почав потихеньку їсти. Бо витримувати два-три судових засідання щотижня йому не вистачає ні моральних, ні фізичних сил. П'є солодкий чай, їсть трохи вівсянки. 5 жовтня на минулому засіданні у Сербську він був блідий, худенький, але трохи краще себе почував. І зміг від початку до кінця пробути засідання без тих перерв, про які він завжди просив,
розповіла Шумкова.

За її словами, він готувався голодувати ще з березня. Хотів звернутись до всіх політв'язнів і провести з ними акцію голодування. Шумкова повідомила, що бранець почав голодувати 23 травня у День героїв, адже для українського націоналіста ця дата є дуже важливою. Його голодний страйк – протест проти свавілля Кремля та акція на підтримку всіх українців, загратованих у Криму та Росії. Їх, за даними МЗС, вже 74.


Шумкова тримають у Брянському СІЗО

Жінка додала, що з 27 червня, коли почались виснажливі судові засідання у його справі, Шумков призупинив голодування. Але вже 28 червня поновив його прямо в суді.

Про те, як проходило голодування, дуже мало інформації. Відомо, що Олександр весь час відчував слабкість і не міг стояти самостійно та постійно тримався за клітку на судових засіданнях,
сказала вона.

Читайте також: Камери з клопами та щурами: українські політв'язні у російських СІЗО

За словами Шумкової, спеціальної методики виходу з голодування та підтримки тюремних лікарів теж не було. Він скаржився тюремним лікарям на сильні головні болі після отриманих в АТО контузій, проте жодної медичної допомоги, окрім знеболюючих, не отримував.

Також відомо, що листи бранцю у Брянське СІЗО хоч з перебоями, але доходять. Жінка наголосила, що Шумков дуже вдячний за таку підтримку українців. Натомість його листи з невідомих причин не відсилають з колонії.

За що засудили Олександра Шумкова? Екс-охоронця Яроша і дійсного військовослужбовця ЗСУ у 2017 році підступно викрали з України та незаконно заарештували у Брянському СІЗО.

Йому інкримінували екстремістську діяльність – членство у забороненій у РФ організації "Правий сектор", участь у Революції Гідності та війні на Донбасі.

Шумкову "світить" від 2 до 6 років колонії. Суди над ним досі тривають.