Від своїх вимог без заміни "Нафтогаз" не відмовиться за жодних обставин , про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в компанії.
Знайте більше: Хто поїхав на зустріч у нормандському форматі від України: список
"Готового рішення щодо обміну вимог "Нафтогазу" за минулим і поточним арбітражами на щось рівноцінне не напрацьовано", – цитує видання слова джерела.
Співрозмовник також зазначив, що виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко у складі делегації в Парижі братиме участь як представник, що веде переговори з укладення довгострокового контракту.
Очевидно, що будь-які значимі договори такого масштабу потребуватимуть погодження як мінімум правління ("Нафтогазу" – 24 канал), а як максимум – акціонера,
– пише видання.
Зазначимо, з російської сторони на нормандський саміт поїдуть глава "Газпрому" Олексій Міллер і міністр енергетики Росії Олександр Новак, пишуть російські ЗМІ. Перемовини стосовно газових питань можуть відбутися у межах двосторонньої зустрічі президента Володимира Зеленського та лідера країни-агресора Володимира Путіна.
Важливо! Сама зустріч "нормандської четвірки" пройде у Парижі о 17 годині (за Києвом). Після цього лідери дадуть спільний брифінг журналістам – о 18:45. Перша особиста зустріч Зеленського та Путіна, найімовірніше, пройде пізно ввечері. Усе, що треба знати про неї, – тут.
На якому етапі газові переговори між Україною та Росією:
- Вони тривають. Договір мають укласти вже найближчим часом, оскільки теперішній закінчується 31 грудня. У "Нафтогазі" називають дедлайн – 13 грудня. Україна хоче укласти контракт на 10 років, але у Росії пропонують лише на 1 рік.
- Окрім тристоронніх переговорів, учасниками яких є Україна, Росія та Єврокомісія, відбулися ще двосторонні перемовини.
- Так, 28 листопада у Відні представники України та Росії провели переговори щодо "співпраці у газовій сфері". Цей раунд перемовин раніше ніхто не анонсував, однак обидві сторони відзначають – перемовини були досить конструктивними.
Наразі Україна володіє рекордними запасами газу у власних підземних сховищах – 21,7 мільярда метрів кубічних. Європейські країни-партнери теж накопичили рекордні для себе запаси газу – 100 мільярдів метрів кубічних.
- На останніх газових перемовинах 6 грудня Європейська комісія попросила сторони обговорити врегулювання питань минулого і поточного Стокгольмського арбітражу, оскільки "Газпром" включає це в "пакет" для переговорів щодо транзиту.
- Водночас у "Нафтогазі" розуміють, що деякі країни ЄС будуть тиснути на Україну для того, аби вона уклала договір про транзит російського газу на умовах Росії.